O mocy olejków na swojej twarzy przekonało się już wielu. Pamiętajmy jednak, że najlepsze z nich to te, wykonane ze 100% naturalnych składników. Organiczne olejki to bowiem prawdziwy sukces do uzyskania cery idealnej. Jak wiemy są zbawienne dla cery suchej, podrażnionej oraz tłustej czy mieszanej. A co ze skórą dojrzałą? Czy olejki nadają się również w kuracji przeciwzmarszczkowej oraz przeciwstarzeniowej?

Olejek z róży

W aptekach znajdziemy wiele olejków z róży. My jednak przedstawimy Wam olejek wykonany z róży piżmowej, który zachwyci nie jedną z was swoim zbawiennym działaniem. Olej z dzikiej róży piżmowej to obowiązkowy kosmetyk w walce z opadniętą skórą z wyraźnymi objawami starzenia się. Dlaczego właśnie wyciąg z róży piżmowej najlepiej nadaje się do pielęgnacji skóry dojrzałej? Jest o spowodowane jego zbawiennym składem, czyli dużą zawartością kwasu retinowego. To właśnie on sprawdza się genialnie przy zmarszczkach, przejaśnieniach, przebarwieniach czy bruzdach. Oprócz tego regularne stosowanie oleju z dzikiej róży jest świetnym sposobem do przywrócenia skórze blasku oraz młodzieńczego wyglądu.

Kwas retinowy – najskuteczniejszy dla skóry z oznakami starzenia

Kwas, który występuje w róży piżmowej to bardzo skuteczny retinoid, który pokochają kobiety z pierwszymi oznakami starzenia skóry. Kwas retinowy to substancja, która posiada działanie przeciwstarzeniowe, która usuwa efekty fotostarzenia się skóry. olej z dzikiej różyRegularne stosowanie może przynieść na prawdę spektakularne efekty. Po dłuższym okresie stosowania, olej z dzikiej róży piżmowej powoduje, ze skóra staje się jędrna, elastyczna, a pierwsze oznaki starzenia znacząco zmniejszone.

Czy olejek z róży piżmowej jest bezpieczny dla każdego typu skóry?

Kwas retinowy aplikujemy na skórę w postaci olejku i jest on bezpieczny pod warunkiem, że olejek został wyprodukowany z naturalnych wyciągów. Olejki sztuczne, syntetyczne są tańszą opcją na zakupach, lecz mogą spowodować działanie odwrotne od tego pożądanego. Tretinoidy syntetyczne mogą wywołać efekty uboczne, zatem podczas wyboru olejku do twarz, jak i z resztą do całego ciała, stawiajmy tylko na organiczne produkty. Olejek ten jest dobry na różnego typu skórę jak skórę naczynkową, wrażliwą, suchą, zniszczoną czy dojrzałą. Można stosować go bezpiecznie i czerpać korzyści wynikające z jego regularnego stosowania. Ważne, aby pamiętać o systematyczności aplikacji, która zapewni nam lepsze rezultaty podczas pielęgnacji.