W życiu zawodowym i osobistym zdarzają się nam okazje, które warto uczcić specjalną kolacją. W pracy może to być podpisanie intratnego kontraktu, znalezienie odpowiedniego inwestora czy znaczący awans. W życiu osobistym są to zazwyczaj takie okoliczności jak rocznica, narodziny dziecka lub okrągłe urodziny. W wymienionych sytuacjach powinniśmy oczywiście stosownie i elegancko się prezentować, aby pokazać należny szacunek do samej uroczystości, jak i do zgromadzonych na kolacji osób.

Właściwa bielizna

Niektóre kobiety uważają, że zakładana pod ubranie wyjściowe bielizna nie ma znaczenia. Takie podejście jest jednak błędem. Wśród popularnie popełnianych błędów przy doborze tego elementu garderoby można wymienić chociażby: zakładanie ciemnego biustonosza pod jasną koszulę, niegustownie wystające spod kreacji ramiączka czy tworząca na tkaninie wypukłości – koronkowa bielizna. bielizna wyszczuplającaOd właściwego doboru bielizny zależy wywierane przez nas wrażenie, a także nasze samopoczucie. Dobrym wyborem przy ważnych okazjach będzie gładka bielizna wyszczuplająca, która pozostanie niezauważona pod odzieżą, a jednocześnie pomoże nam poczuć się bardziej komfortowo i pewnie we własnym ciele. Bielizna wyszczuplająca to nie tylko wysokie modelujące majtki, ale też różnego rodzaju halki, body czy spodenki. Aby trafnie wybrać bieliznę wyszczuplającą, powinnaś podjąć wcześniej decyzję odnośnie samej kreacji.

Strój wizytowy

Rodzaj ubrania wizytowego uzależniony jest od specyfiki danej okazji, ale zależy też od naszych osobistych preferencji. W przypadku spotkań służbowych może być to kostium składający się z eleganckich spodni i marynarki. Odpowiednia będzie również dopasowana do sytuacji sukienka. Przy tego rodzaju okazjach nie sprawdzą się sukienki bardzo krótkie i wydekoltowane. Dobrze jest też z rozmysłem wybrać jej kolor. Z kolei, gdy mamy do czynienia z uroczystością bardziej osobistą, nasza kreacja może być mniej neutralna, a bardziej fantazyjna. Soczyste barwy, większy dekolt czy koronka będą jak najbardziej na miejscu, chociaż oczywiście w niektórych przypadkach warto zachować umiar.

Eleganckie buty

Do ubrania wyjściowego trzeba dobrać odpowiednie obuwie. Założenie wygodnych trampek czy ciepłych emu nie wchodzi w grę, jeżeli chcemy wyglądać poważnie. Nasze obuwie nie może odstawać stylem od pozostałych elementów ubioru. Najbezpieczniejszym wyborem będą klasyczne, nie za wysokie szpilki lub gustowne półbuty na płaskiej podeszwie. Zimową porą sprawdzą się także kozaki, ale takie, które będą pasowały do naszego wizytowego stroju.