Zbliżająca się zima potrafi zaskoczyć nie tylko kierowców. Odpowiednie wcześniejsze przygotowanie zimowej garderoby pozwoli na przetrwanie pierwszych mrozów i przystosowanie do nich naszego organizmu po letnich upałach. Obowiązkową częścią ciepłej garderoby jest kurtka parka damska. Stworzona przez amerykańską firmę w 1949 roku, na dobre zagościła w szafach wielu kobiet, zwracających uwagę na wygląd, jak i praktyczność garderoby. Kurtka parka damska to dłuższa kurtka do kolan wypełniona naturalnym, bądź syntetycznym puchem. Dodatkowo, fason tego rodzaju posiada często duży, futerkowy kaptur, jak i obszerne kieszenie. Kolor nie gra większej roli. Klasyczna kurtka parka damska na zimę utrzymuje kolorystykę oliwkowej zieleni, ale znajdziemy również beżowe, czarne, jak i białe wersje kolorystyczne.

Na zimową pluchę

Kurtka parka na zimęKurtkę parkę damską pokochało wiele kobiet przede wszystkim za uniwersalność w zastosowaniu. Kurtka tego rodzaju sprawdzi się świetnie w czasie zimowych mrozów. Dzięki lekko oversize-owym kroju i dłuższej długości pozwoli na okrycie się w wietrzne, zimowe dni. Dodatkowo, ciepły i duży kaptur szczelnie chroni przed śniegiem, zapewniając również nienaganny wygląd. Ponadto, gładki, nieprzemakalny materiał stanowiący wierzchnią warstwę kurtki, gwarantuje nieprzemakalność. Kurtka parka damska wygląda dobrze, założona zarówno w stylu sportowym, jak i w bardziej eleganckim, nie tracąc przy tym na wyglądzie czy wygodzie w użytkowaniu.

Jak nosić kurtkę parkę damską?

Klasyczny typ odzieży jakim jest kurtka parka damska na zimę  jest z rodzaju oversize, stąd zaleca się kupić  ją nieco większą rozmiarowo niż dopasowany płaszcz. Dzięki temu istnieje możliwość założenia pod jej spód sweter czy skórzanej kurtki. Należy jednak pamiętać, że ze względu na długość, kurtka parka damska może optycznie skracać nogi. Warto zatem uważać przy zakupie odpowiedniego fasonu, ponieważ niekiedy wpływa ona negatywnie na wygląd naszej sylwetki. Niektóre modele kurtek tego typu posiadają również ciepłą dopinaną podszewkę, dzięki czemu posłuży ona zarówno w czasie zimy, jak i na wiosnę.