Tęsknisz jesienią i zimą za promieniami słońca, za zieloną łąką i zapachem rosnących na niej kwiatów. Za szumem morza i śpiewem ptaków. Zimne pory roku mogą być naprawdę depresyjne i smutne. Dlatego przywołaj wiosnę i lato we wnętrzu swojego mieszkania. Otaczaj się jasnymi kolorami, słomkowymi meblami, czy dodatkami takimi jak poduszki natura. Takie otoczenie dobrze wpłynie na Twój nastrój.

Jasne wnętrza poprawiają nastrój

Bez słońca mamy mniej energii, spada nasza odporność i często popadamy w tak zwaną jesienną chandrę. Słońce jest nam potrzebne do życia, a ponurość zimnych pór roku sprawia, że najchętniej zamknęlibyśmy się w ciemnym pokoju. Na powrót sił witalnych nie musisz czekać do lata, ale obudzić je za sprawą wnętrza i aranżacji mieszkania w stylu jasnym i marynistycznym, w którym dominować będą kolory, kwiaty, rośliny i poduszki natura.

Pokój w naturalnym, lekkim stylu

Wiadomo nie od dziś, że kolor ma znaczenie dla naszego samopoczucia, dlatego spraw, aby nie brakowało go we wnętrzu Twojego mieszkania. Otaczaj się barwami zieleni, bieli, beżu, szarości i beżu oraz błękitu. Postaw też na naturalność mebli, jasne drewno, rattanowe fotele, ciepłe, puszyste pledy, poduszki natura. Co ważne, nie zagracaj przestrzeni, ale postaw na minimalizm. Spraw, aby rzeczy było jak najmniej, dzięki czemu przestrzeń będzie jasna, lekka i przyjemna. W takim wnętrzu powinno przede wszystkim się wypoczywać i relaksować, więc głównym jego elementem powinna być wygodna sofa z poduszkami.

Szczegóły są ważne

Pamiętaj także o roślinach i pachnących kwiatach, które nie tylko zdobią wnętrze, ale też korzystnie wpływają na Twój nastrój. Będzie to taki dodatek i namiastka przebywania w naturze. Wskazane są nawet rośliny wysokie i rozłożyste, takie jak fikus, czy juka oraz paprocie, które ponadto pochłaniają negatywne pyłki. Postaw na dodatki, takie jak drewniane ramki na zdjęcia z wspomnieniami z wakacji, marynistyczne dodatki w biało-niebieskich kolorach, puchowe poduszki natura i dziergane koce oraz pledy, plecione kosze i pufy oraz świece zapachowe o delikatnym zapachu. Wszystko to wpłynie dodatnio na Twój nastrój i pozwoli przywołać wspomnienia lata, budzącej się do życia przyrody oraz zapachu kwiatów. Taki wystrój domu pozwoli Ci także odgonić jesienną i zimową chandrę i wytrwać do wiosny. Nawet w zimne dni otwieraj okno i choć przez 10 minut dziennie wietrz cały dom, by wyzbyć się z niego zaduchu.