Ile z nas w dzieciństwie nie lubiło niektórych przedmiotów. Najczęściej trudność sprawiała matematyka, fizyka, czy przyroda, choć byli i tacy, którzy nie radzili sobie z językiem ojczystym, czy plastyką. Dziecko trzeba w ciekawy sposób zainteresować danym tematem i uczyć przez zabawę, a nie wtłaczaniem wiedzy na siłę. Jeśli szkoła nie potrafi do końca w dziecku rozbudzić tej ciekawości, to może warto szukać innych rozwiązań. Warsztaty dla dzieci w Poznaniu to świetna alternatywa dla nie zawsze ciekawych lekcji.

Poznań warsztaty dla dzieci – co może zainteresować najmłodszych?

Poznań warsztaty dla dzieci

Miasto Poznań oferuje najmłodszym wiele ciekawych zajęć pozalekcyjnych, które z pewnością rozbudzą ciekawość, pobudzą chęć do nauki i poznawania, a także do samodzielnego, kreatywnego działania. Dziecko trzeba zainteresować tematem, aby pokazać, że fizyka o matematyka to nie tylko liczby, ale realne działania, których skutki widać od razu. Dziecko powinno uczyć się przez doświadczenie i poznawanie. Warsztaty dla dzieci w Poznaniu oferują takie możliwości.

Warsztaty z robotyki i zajęcia dla małego inżyniera

Coraz popularniejsza forma zajęć dla dzieci, która uczy i bawi. Nie są one skierowane tylko dla tak zwanych ścisłych umysłów, ale dla każdego dziecka, które lubi budować, konstruować, eksperymentować. Zajęcia z robotyki umożliwiają budowanie własnego robota, a następnie programowanie go tak, aby na przykład mógł on chodzić. W zajęciach tych wykorzystuje się laptopa, klocki lego i proste instalację i instrukcję, które pokazują jak podłączyć odpowiednie kable umożliwiające sterowanie robotem. Zajęcia dla małych inżynierów pełne są eksperymentów i fizycznych doświadczeń, które w sposób namacalny i doświadczalny uczą o prawach i zasadach panujących na świecie. Reakcje chemiczne, nauka o prawach fizyki, czy nawet ekologii. To zajęcia dla ciekawskich dzieci.

Pokój zagadek

Coraz popularniejsze stają się w Polsce pokoje typu escape rooom. To interaktywna zabawa, w której trzeba też myśleć i główkować. Adrenalina i świetnie spędzony czas w jednym. Warsztaty dla dzieci w Poznaniu o edukacyjnym wymiarze skupiają się także na tego typu rozrywkach. Powstały pokoje escape room skierowane typowo dla dzieci. Takie pokoje uczą logicznego myślenia, działania w grupie, rozwiązywania zagadek, ale przede wszystkim są doskonała forma rozrywki, o wiele lepszą niż niektóre gry komputerowe.

Logiczne myślenie

A jeśli jesteśmy przy grach. Poznań i warsztaty dla dzieci to nie tylko oklepane zajęcia fizyczne, plastyczne, czy taneczne, ale też wymuszające strategiczne myślenie. Szachy, nazywane królewską grą, są doskonałym treningiem dla umysłu, ale też nauka logicznego myślenia. Poznań oferuje nie tylko warsztaty w gry w szachy, ale też uczy jak grać w gry planszowe i RPG.