Codzienne obowiązki i wyzwania pochłaniają nasze zapasy energii, a także mogą być przyczyną znacznego stresu. Weekend to dla większości osób czas odpoczynku i ładowania baterii. Niektórym do osiągnięcia uczucia odprężenia i zadowolenia potrzeba jedynie dużej dawki snu i spokoju. Czasami trzeba zdecydować się na wypróbowanie innych sposobów relaksacji.

świece do masażu

Długi spacer na świeżym powietrzu

Jeżeli czujesz się zmęczona, prawdopodobnie wizja wyjścia z domu na spacer może nie być dla Ciebie zachęcająca. Warto się jednak do tego zmusić, a szybko przekonasz się, że spacery mają dobry wpływ na Twoje samopoczucie. Przebywając na świeżym powietrzu, dotlenisz swój organizm, a kontakt z przyrodą podziała uspokajająco na nadwyrężone nerwy. Najlepiej będzie wybrać się na spacer poza miasto – na wieś lub do lasu, gdzie nie ma tak wielu zanieczyszczeń w powietrzu. W otoczeniu natury jest też łatwiej na chwilę odciąć się od problemów lub spojrzeć na nie z nieco innej perspektywy.

Wybierz się na masaż

Masaż to świetne lekarstwo na stres i napięte mięśnie. Dotyk ma naprawdę ogromną moc, o czym możemy się przekonać w trakcie tego relaksacyjnego zabiegu. Twoja skóra ma mnóstwo wrażliwych na bodźce dotykowe receptorów, które przynoszą naszemu zmęczonemu ciału przyjemność i ukojenie. Jeżeli nie masz czasu lub pieniędzy na zabieg u profesjonalnego masażysty, możesz poprosić o wykonanie masażu swojego partnera. Przygotujcie wcześniej odpowiednio pomieszczenie: pozasłaniajcie okna, zapalcie świece do masażu i włączcie spokojną muzykę. Stworzony w ten sposób klimat będzie najbardziej sprzyjał relaksacji, a przy okazji spędzicie wspólnie trochę czasu. Dobrze będzie przygotować świece do masażu i muzykę z wyprzedzeniem, aby nic Was nie rozpraszało podczas samej sesji relaksacyjnej.

Długa ciepła kąpiel

Alternatywą dla masażu może być przyjemna, ciepła kąpiel. Woda działa na wielu ludzi bardzo odprężająco, a wyższa temperatura sprzyja rozluźnianiu mięśni. Jeżeli masz na to ochotę, taka kąpiel może trwać całkiem długo – wystarczy uzupełniać co jakiś czas ciepłą wodę, aby zachować najbardziej optymalną temperaturę. Kąpiel można dodatkowo uatrakcyjnić, zapalając w łazience świece do masażu. Stworzą one dużo bardziej przytulną atmosferę niż sztuczne światło lamp, a poza tym, pięknie pachną. W sklepach znajdziecie wiele rodzajów świec do masażu – owocowe, o zapachu leśnym lub waniliowym. Wybierajcie je dowolnie - zgodnie ze swoimi preferencjami lub aktualnym nastrojem. Po kąpieli możecie wejść jeszcze pod ciepłą kołdrę i dodatkowo dogrzać się ciepłym strumieniem powietrza z suszarki. Monotonny szum płynący z suszarki również działa na wiele osób uspokajająco.