W świecie, gdzie ludzkość poszukuje to nowych i ciekawszych form rozrywki i spędzania wolnego czasu, dzieci nadal mogą cieszyć się zwykłą zabawą z plasteliną? Okazuje się, że tak! Plastelina nadal jest niezastąpiona i cieszy się niezwykłą popularnością. Jest to spowodowane między innymi tym, że producenci stale starają się ulepszać swoje produkty i niegdyś tradycyjna plastelina możemy znaleźć pod różną postacią. Mamy na myśli plastelinę świecącą w ciemności, brokatową oraz zmieniającą kolor, która jeszcze bardziej przyciąga nas do zakupienia w sklepie plastycznym czy dziecięcym. Oprócz niej znajdziemy również plastelinę, która dzięki swojej formule po zlepieniu skacze jak piłka, rozciąga się jak guma, czy też pod czas upadku rozbija się jak prawdziwa porcelana. Jak widać plastelina nie zanudza, pobudza szare komórki oraz rozwija kreatywność.

Sprytna plastelina

To wszystkie typy niestandardowych plastelin, gdy kiedyś mogliśmy tylko o takich pomarzyć. Sprytna plastelina ma za zadanie wykazać się jako rarytas spośród plasteliny tradycyjnej, którą każdy miał okazję poznać w do mu czy w szkole. W sklepach oprócz wyżej przez nas wymienionych spotkamy plastelinę elektryczną, co już na pierwsze wrażenie wprawia nas w zdziwienie i nie dowierzanie. Ma za zdanie dawać frajdę dzięki różnokolorowym drobinkom, które podczas zabawy tworzą efekt wizualny wyładowań elektrycznych. Kolejną godną zabawką na miarę sprytnej plasteliny jest plastelina magnetyczna, która nie tylko swoim właściwościom przyklejającym się do podłoża, zbliżona do magnetycznej powierzchni pozostanie w bezruchu.

Czy dzieci pomimo tylu atrakcyjnych wersji plastelin w sklepie wybierają zabawę z plasteliną?

Dzieci, które co dopiero poznają świat i swoimi małymi nóżkami nie mogą pójść zawsze tam gdzie by chciały, plastelina może okazać się strzałem w dziesiątkę. Mamy na myśli tą tradycyjną znaną również naszym babciom oraz mamom, jak i sprytną plastelinę. Poza tym dzieci uwielbiają dotykać, ugniatać oraz sprawdzać wytrzymałość prawie to wszystkich rzeczy spotkanych na swoich drodze, zatem plastelina pod każdą postacią będzie świetną frajdą dla twojej pociechy. Pamiętajcie jednak, że zabawa plasteliną przez najmłodszych powinna odbywać się pod nadzorem rodziców, zwłaszcza gdy chodzi o dzieci w wieku 1 do 3 roku życia.

St. MajewskiPomysł na prezent

Plastelina o niestandardowych właściwościach to genialny prezent dla wszystkich znudzonych dzieci, które myślą, że żadna zabawka w dzisiejszych czasach nie jest wstanie ich zaskoczyć. Zwłaszcza dla dzieci, które znają plastelinę, której używało się do prac plastycznych w przedszkolu czy też w szkole. Zaskocz ich i zafunduj im niesamowita zabawę z niezwykłą sprytną plasteliną, a gwarantujemy, że maluch będzie miał zajęcie od rana do nocy. Plastelinę oraz inne produkty plastyczne kupisz na stronie http://calamus.pl/st-majewski.