WłosyDoczepianie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów w salonie kosmetycznym wykonywanym głównie u pań. Czas poświęcony na odrost naturalnych włosów oraz na ich zagęszczenie kosmetykami fryzjerskimi może okazać się czasem straconym. Dlaczego? Część kobiecych włosów nie jest genetycznie uwarunkowana, aby na naszej głowie tworzyć bujną oraz gęsta fryzurę. Udając się do profesjonalisty możemy już w zaledwie parę godzin uzyskać pożądany efekt na każdym rodzaju włosów. Doczepianie włosów to zatem świetny sposób na uzyskanie wymarzonych długich i gęstych włosów u pań. Po wykonaniu zabiegu fryzjerskiego jakim jest przedłużanie i zagęszczanie włosów należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji, która zapewni ich świetny i długotrwały wygląd po wyjściu z salonu. Jak zatem zadbać o nową fryzurę, aby jak najdłużej pozostała w niezmienionym stanie? O tym dowiecie się już w poniższym wpisie.

Sposób na pielęgnacje doczepionych włosów

Wydłużone pasemka, które nabyliśmy w salonie fryzjerskim wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby jak w najlepszej formie prezentowały się na naszych włosach. Sztuczne włosy mogą być śmiało pielęgnowane, jak naturalne kosmyki. Należy jednak poświęcić im znacznie więcej uwagi oraz pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Specjalnie z myślą o pielęgnacji doczepianych włosów stworzyliśmy listę porad, które wskażą Ci właściwą technikę stylizacji Twoich nowych włosów.

Jak myć doczepiane włosy?

Aby umyć sztuczne kosmyki nie potrzebujesz żadnych specjalnych kosmetyków, lecz szampon, który stosowałaś na naturalne pasma. Ważną jednak rzeczą jest to, aby pamiętać o dokładnym ich umyciu. Podczas nakładania szampon na włosy należy delikatnie masować skórę głowy, a by nie poplątać pasm na odcinku ich nasady  do punktu ich złączenia. Stosując odżywki wzmacniające unikaj nakładania jej na nasadę, lecz jedynie od połowy długości włosów aż ich po same końce.

Jak suszyć przedłużane włosy?

Suszenie nie różni się niczym, jak w przypadku naturalnych włosów. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej odległości suszarki od naszej głowy, która powinna wynosić przynajmniej 15 centymetrów. Podczas tej czynności nie wolno mocno naciągać kosmyków, ponieważ istnieje możliwość ich rozłączenia.

Jak prawidłowo szczotkować zagęszczone włosy?

Nieodpowiednie wyczesywanie włosów może spowodować, że w bardzo łatwy sposób możemy zniszczyć efekt uzyskany u fryzjera. Podczas szczotkowania należy omijać długość kosmyków w miejscu ich złączenia. Jeśli w miejscu połączenia włosów naturalnych ze sztucznymi pasmami występuje opór, spróbuj palcami delikatnie porozdzielać kosmyki.