Lato to czas szczególnych wyzwań dla telefonu. Jako użytkownicy ruszamy się więcej zabierając komórkę wszędzie ze sobą. Miło spędzony czas może być jednak błyskawicznie zepsuty przez jeden niefortunny upadek lub zalanie telefonu. Wyjmując telefon z kieszeni, plecaka, torebki lub kładąc go w kawiarni na stole otwiera się szeroki wachlarz zagrożeń dla nowoczesnego smartphona. Siedząc sobie w ogródku, delektując się kawą i ciesząc ładną pogodą można jednym nieopatrznym ruchem uszkodzić telefon i to permanentnie. W takim wypadku dobry humor momentalnie pryska, a my stajemy przed koniecznością szybkiego znalezienia serwisu, żeby pozostać w kontakcie ze światem.

Pokrowce są potrzebne

Dawniej pokrowiec na telefon było dodatkiem całkowicie opcjonalnym. Jednak dawniej telefonami można było z powodzeniem wbijać gwoździe bez strachu o ich dalszą funkcjonalność. Obecnie każdy smartphone jest dość kruchy. Upadek z niewielkiej nawet wysokości może okazać się dla niego zabójczy, a lato to czas kiedy o telefoniczny wypadek nie jest trudno. W ciepłą pogodę ruszamy się więcej, zabieramy telefon na jogging, spacer, rower, plaże oraz oczywiście do pracy. Telefon bez pokrowca jest bardziej narażony na zabrudzenia, uszkodzenia i obdrapania. Pierwsza rysa boli najbardziej – jeśli jest ona na obudowie to niefortunną sytuację można jeszcze przeżyć. Jednak jeśli rysa przebiega na skos ekranu to komfortowe używanie telefonu staje się praktycznie niemożliwe. Dziś pokrowiec na telefon to priorytet dla każdego posiadacza nowoczesnego smartphona. Nie są to jednak dawne bezwyrazowe opcje, które sprawiały, że każda komórka wyglądała tak samo. Dzisiaj pokrowiec na telefon to narzędzie, które pozwala nie tyle ochronić swój smartphone, co tchnąć w niego nowe wizualne życie. Pokrowce potrafią wyrazić indywidualne podejście użytkownika do życia, jak i podkreślić futurystyczną prezencję jego komórki.

Cena niewielka, można przebierać w opcjach

Pokrowiec na telefon dobrej jakości to wydatek rzędu od 50 do 100 złotych. Wyższe pułapy to z reguły zestawy, do których doliczone jest np. pancerne szkło. Wizualnie można przebierać do woli. Z każdym rokiem na rynku pojawia się coraz więcej modeli i to nie tylko do najnowszych generacji komórek. Punktem kulminacyjnym ofert jest właśnie lato. W efekcie jest ono najlepszym momentem żeby zrobić małe zakupy i za nieduże pieniądze nabyć nową szatę dla swojego telefonu. Zanim kupimy sprawdźmy czy zachwalany pokrowiec na telefon posiada niezbędne atesty i gwarancje – np. czy rzeczywiście jest wodoodporny i jak wypada w testach na amortyzowanie wstrząsów. Wydatek nie będzie duży, jednak w codziennym zabieganiu łatwo z zakupem nie trafić, a narażać się niepotrzebnie na dodatkowe koszty nie ma sensu.