Idealne damskie obuwie na sale fitness
buty sportoweWybierając się na trening na sali fitness musisz pamiętać, że podstawową rzeczą, o którą musisz zadbać są Twoje buty. Źle dobrane obuwie zwłaszcza do treningu może skutkować różnym rodzajem urazów. Aby tego uniknąć należy koniecznie wyposażyć się w specjalne buty przeznaczone na salę fitness. Dobre buty powinny być lekkie, które będą amortyzować stopę oraz dobrze przyczepiać się do podłoża. Oprócz tego muszą cechować się przepuszczalnym materiałem, dzięki któremu nasze stopy będą mieć stały dostęp do wymiany powietrza. Jak zatem zakupić buty, które będą posiadać wszystkie wyżej wymienione cechy?

  Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy poradnik, dzięki któremu zakupisz buty sportowe dopasowane na swoje stopy. Tworząc ten artykuł postawiliśmy na buty do fitnessu, które śmiało będziesz mogła założyć na siłownię czy też zajęcia grupowe z instruktorem. Zapraszamy!  

Odpowiednia podeszwa

  Podeszwa obuwia na fitness t najważniejszy element tego rodzaju butów. Podczas różnych aktywności fizycznych Twoje stopy będą przyjmowały różne ułożenie, przez co źle dobrana powierzchnia obuwia będzie się ślizgać. Dobre obuwie na salę fitness to przede wszystkim te, które będzie posiadać dobrą przyczepność do podłoża. Buty damskie, które będą w sam raz na żywiołowe treningi i zapewnią stabilną powierzchnię znaleźć można na stronie https://e-megasport.com/zul_m_Buty-Damskie_Asics-lifestyle-1210.html. Aby zapewnić stabilność podczas ruchu warto zainwestować w obuwie sznurowane, które ma na celu utrzymać piętę w stałej pozycji.   Amortyzacja to kolejny aspekt dobrych butów, które będą w sam raz podczas treningów. Aby buty amortyzowały stopy podczas aktywności, niektóre modele posiadają specjalną poduszkę powietrzą lub żelową wbudowaną w środku podeszwy. Poduszka ta pozwala amortyzować wstrząsy i zdecydowanie bardziej zmniejsza ryzyko urazów. Podeszwa, która umożliwi amortyzowanie stóp jest szczególnie ważna podczas, gdy planujesz trening na twardym podłożu.  

Konstrukcja obuwia

  Jak wspomnieliśmy buty do zajęć grupowych na sali fitness czy też do treningu na siłowni powinny być lekkie. Ich konstrukcja powinna być wykonana z lekkich materiałów, które nie będą sprawiać stopom dodatkowego obciążenia. Dodatkowo ważna jest ich przepuszczalność, dzięki którym stopy podczas nawet najbardziej intensywnego treningu będą stale swobodnie oddychać. Stawiajmy zatem na naturalne materiały, ograniczając się jednocześnie do syntetycznych elementów obuwia. Polecamy obuwie z dodatkowymi siateczkami oraz wykonane ze skóry naturalnej.