Szukasz drobnego podarunku dla najlepszego przyjaciela? Chcesz, aby podarowany przez Ciebie prezent nawiązywał do Waszej nierozerwalnej więzi, którą możecie się pochwalić całemu światu? Bransoletki przyjaźni to wspaniały pomysł, a jeszcze lepszy będzie wtedy, gdy wykonacie je samodzielnie! W dzisiejszym artykule podamy Wam kilka instrukcji do wykonania określonych projektów bransoletek. Oprócz tego dowiecie się w co warto zainwestować oraz jakie akcesoria do wyrobu biżuterii przydadzą się Wam najbardziej. W ten sposób za niewielkie pieniądze stworzycie niepowtarzalną oraz unikalną biżuterię, która jeszcze bardziej wzmocni Waszą przyjaźń. No to jak? Do dzieła!

Bransoletka wykonana techniką makramy

Ten rodzaj bransoletki jest wykonany ze sznurka, a wzór koralików jest poprowadzony splotem żebrowo skośnym. Efekt końcowy jest naprawdę obłędny, a wykonanie nie takie trudne do zrealizowania. W co należy wyposażyć się chcąc wykonać bransoletkę techniką makramy? Sznurek, który chcemy wykorzystać do tego projektu biżuterii powinien być szczególnie przeznaczony do wykonania tą technika. Najlepsza grubość sznurka to około 0,6 – 0,8 mm. Koraliki powinny być drobne, aby mogły stworzyć charakterystyczny wzór bransoletki. Polecamy zakup metalowych kuleczek o wielkości 2,4 mm. Im większy koralik kupimy, tym lepiej jest wybrać grubszą gumkę i na odwrót.

akcesoria do wyrobu biżuteriiBransoletka regulowana na sznurku

Do stworzenia bransoletki przyjaźni według tego projektu powinniśmy przede wszystkim zakupić dobrej jakości sznurek. Tego rodzaju baza bransoletki powinna być wykonana najlepiej z nylonu. Oprócz tego należy wybrać odpowiednie ozdoby, czy to kamienie, czy ozdobne koraliki. My polecamy zakup kulek jubilerskiej ze stali chirurgicznej, które długo pozostaną w zakupionym stanie. Aby móc zaokrąglić brzegi sznurka, warto wyposażyć się w zapalniczkę, którą przypalimy i tym samym zaokrąglimy końce bransoletki. Oprócz tego warto posiadać akcesoria do wyrobu biżuterii takie jak ostre nożyczki, czy klej szybkoschnący.

Bransoletka wykonana na dysku kumshino

To już trudniejsza z technik, która sprawdzi się dla prawdziwych miłośników tworzenia biżuterii handmade. Do wyrobu tego typu bransoletki należy zakupić sznurki jubilerskie oraz dysk kumshino, na którym opierać się będzie cały projekt biżuterii. Oprócz tego warto kupić kółka montażowe oraz karabińczyk. Aby wykonanie bransoletki szła sprawnie oraz szybko warto nabyć ostre nożyczki, dzięki którym uzyskamy zamierzoną długość sznurków.