Obecnie trwa moda na DIY, czyli inaczej mówiąc zrób to sam. Zamiast kupować produkty pochodzące z masowej produkcji, wolimy wybierać rzeczy wykonane pod indywidualne zamówienie lub też sami je wykonujemy. Nic więc dziwnego, że półfabrykaty srebrne cieszą się tak dużą popularnością. Wiele osób bardziej docenia biżuterię własnoręcznie wykonaną niż taką, która dostępna jest w wielkich sieciach jubilerskich.

Jak wykonać biżuterię?

Czy samodzielne wykonanie biżuterii jest trudne? Nie – wystarczy mieć pomysł. Do tego przydadzą się jeszcze odpowiednie materiały i można działać. Półfabrykaty srebrne można dzisiaj zakupić samodzielne, na przykład zamówić do domu i nie trzeba przy tej okazji specjalnie prowadzić firmy. Wiele hurtowni jubilerskich oferuje takie produkty w srebrnym kolorze lub pozłacane i to w niskiej cenie. Należy się tylko dowiedzieć jak je odpowiednio połączyć, aby stworzona biżuteria była solidna. Co powinno się zamówić, jeżeli ktoś ma w planach samodzielnie wykonywać biżuterię? To zależy od tego, co dokładnie chce wykonać. Czy będą to fantazyjne kolczyki czy też piękne łańcuszki? A może wśród tych ozdób znajdą się bransoletki na nogę lub na rękę? Obecnie można znaleźć tyle ciekawych inspiracji w internecie i przede wszystkim w swoich głowach, że każdy znajdzie odpowiednią rzecz dla siebie. Jeżeli ktoś nie wie jak zabrać się do pracy, to w sieci znajdzie filmy instruktażowe, gdzie wszystko wyjaśnione jest dokładnie krok po kroku.

Zrób to sam, czyli biżuteria według własnego pomysłuDo wyrobu biżuterii

Do wyrobu biżuterii mogą być potrzebne bigle srebrne. Są to łączenia, dzięki którym można swobodnie zawiesić łańcuszki na szyi lub bransoletki na ręce. Skoro już o czymś do wieszania na szyi mowa, to przydać się może łańcuch, który można przyozdobić w najróżniejszy sposób. Można na nim przywiesić delikatne wisiorki (również w kolorze srebrnym) lub też cokolwiek nam się innego podoba. W ofercie dostępne są też srebrne szpilki z główkami, dzięki którym można wykonać chociażby ozdobne zawieszki do bluzki. Wśród innych półfabrykatów znaleźć można tzw. "baranki", które wykorzystywane są najczęściej przy wciskanych kolczykach do ucha. To dzięki nim kolczyk nie wypada z ucha. Są też srebrne łączniki w okuciu, srebrne rurki pozłacane, srebrne dyski satynowe i wiele innych. Najczęściej wszystkie półfabrykaty wykonane są z próby 925. Warto wspomnieć, że zdecydowana większość takich produktów nie ma właściwości uczulających, więc ze spokojem mogą one być używane przez różne osoby. Do tego są one trwałe i solidne, więc będą pięknie komponować się z własnoręcznie wykonaną biżuterią.