Wycieraczki to niezbędny element w każdym samochodzie. Wpływają one na bezpieczeństwo jazdy w sytuacjach, kiedy warunki pogodowe wpływają na zmniejszenie widoczności. Mowa tu choćby o padającym deszczu czy śniegu. Odpowiedni dobór wycieraczek jest zatem niezwykle ważny. Warto zatem wiedzieć jakie rodzaje wycieraczek dostępne są na rynku i czym kierować się przy ich wyborze.

Rodzaje wycieraczek samochodowych

Dostępne rodzaje wycieraczek samochodowych podzielić można na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są wycieraczki ze stelażem. Można powiedzieć, iż jest to najbardziej klasyczny model wycieraczek samochodowych. Polecane są przede wszystkim do montażu w starszych autach. Drugim rodzajem wycieraczek są wycieraczki płaskie. Ten rodzaj wycieraczek charakteryzuje się płaskimi i aerodynamicznymi piórami. Generują one mały opór powietrza, a dzięki temu sprawdzają się zdecydowanie lepiej przy szybkiej jeździe w porównaniu z wycieraczkami stelażowymi. Ich dużą zaletą jest fakt, iż bardzo mocno przylegają do szyby. Dobrze sprawdzają się zatem przy silnym wietrze. Są także odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie rdzewieją pod wpływem deszczu, a zimą nie przymarzają pod wpływem mrozu. Niezależnie od tego jaki model wycieraczek się wybierze to ważne jest, aby były to wycieraczki wysokiej jakości. Dlatego dobrze jest je kupować w sprawdzonych sklepach. Przykładem może być sklep abcwycieraczki.pl.

https://abcwycieraczki.plPióra wycieraczek

Sam typ wycieraczek to jednak nie wszystko. Istotny jest również sposób wykonania piór, a konkretnie rzecz ujmując, istotny jest materiał, z którego pióra do wycieraczek samochodowych zostały wykonane. Pod tym kątem wyróżnić można wycieraczki gumowe oraz wycieraczki z kauczuku naturalnego. Oba modele także dostępne są w sklepie abcwycieraczki.pl. Wycieraczki gumowe cechuje niska cena. Trzeba jednak powiedzieć, iż w związku z tym wycieraczki te cechuje także niska żywotność. O wiele wyższa jakość cechuje wycieraczki z kauczuku naturalnego. Są dużo bardziej wytrzymalsze, a tym samym skuteczniejsze podczas jazdy w złych warunkach pogodowych.

Wybór wycieraczek samochodowych

Wybierając wycieraczki samochodowe należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim, jak często się jeździ. Jeśli autem jeździ się dość często i dużo to lepiej jest wydać więcej i postawić na produkt lepszej jakości. Dlatego w takim przypadku warto jest postawić na wycieraczki płaskie z kauczuku naturalnego. Jak wspomniano, model ten zakupić można w sklepie abcwycieraczki.pl.