Z czym kojarzona jest wełna? Oczywiście z ciepłymi swetrami i szalikami, które strasznie mocno gryzą! Jednak termoaktywna bielizna Icebreaker przełamuje kompletnie ten stereotyp. W jaki sposób producentowi udało się osiągnąć tak zaskakujący pozytywny efekt, przy korzystaniu tak niekomfortowych materiałów jak wełna? Już śpieszymy wam z wytłumaczeniem zaistniałej sytuacji. Z pewnością was zaskoczy! Wełna merynosów to zupełnie inny rodzaj materiału naturalnego, który po prostu nie jest podrażniający dla skóry – charakteryzuje się on nawet niezwykle przyjemną w dotyku miękkością, dzięki której każdy klient będzie zadowolony z zakupu takiego wyposażenia jak termoaktywna bielizna Icebreaker – w końcu kto by chciał kupować bieliznę, która będzie powodować podrażnienia w najmniej komfortowych miejscach.

termoaktSyntetyk kontra naturalność

Coraz więcej osób sprzeciwia się materiałom syntetycznym, które mają ogromny wpływ na zanieczyszczenie naturalnego środowiska ziemi. Słaba kondycja gleby, powietrza i wody, przekłada się na komfort i wygodę życia większości z nas, więc nic dziwnego, że producenci odzieży termoaktywnej stają na głowie, by rozwiązać problem swoich klientów – na szczęście udało im się odkryć, właściwości wełny Merino, która jest w pełni naturalnym materiałem, z którego produkty są antybakteryjne i antyalergiczne, więc nie będą negatywnie reagować z naturalną florą bakteryjną skóry oraz gwarantują niezwykłą prostotę w utrzymaniu higieny. Termoaktywna bielizna Icebreaker to nie tylko lekkość, higiena i przyjemność z użytkowania, ale również odpowiednie utrzymanie temperatury organizmu, ponieważ w momencie, gdy warunki atmosferyczne nie sprzyjają utrzymaniu ciepła na odpowiednim poziomie, wełna Merino chroni przed wychłodzeniem, natomiast w sytuacji, gdy temperatura zaczyna wzrastać i pojawia się nadmierna potliwość, automatycznie zaczyna ona odprowadzać wilgoć, dzięki czemu ciało stale jest chłodzone, a sama bielizna nie przykleja się do skóry – jest to niezwykle nieprzyjemnie uczucie w czasie wysiłku.

Dla kogo dedykowana jest termoaktywna bielizna Icebreaker?

Grupą docelową są osoby, które wybierają się m.in. na długie wycieczki górskie, w czasie których spotykają się z różnymi warunkami pogodowymi i temperaturami – często zależnymi od swojego położenia i obecnej wysokości. Z powodzeniem może być jednak wykorzystywana niemal przez wszystkich sportowców i osoby aktywne – niezależnie czy uprawiają oni kolarstwo, chodziarstwo, czy zawodowo jeżdżą na snowboardzie.