Nasza głowa to zdecydowanie główna i najważniejsza część naszego wizażu i stylizacji. Od makijażu oczu i twarzy przez dobranie odpowiedniej biżuterii i fryzury - to, ile możemy zdziałać z naszym wyglądem w obrębie samej głowy zadziwia. Wystarczy drobna zmiana w codziennym make-upie, nowe upięcie włosów, czy chociażby nowa para kolczyków, by zyskać zupełnie nowy, odświeżony wygląd, który zrobi wrażenie na znajomych, rodzinie i drugiej połówce. Jak wiemy to kobiety są mistrzyniami zmian i metamorfoz, lecz nawet one nie zawsze chcą eksperymentować z drastycznymi zmianami fryzury. Idealnym rozwiązaniem takiej kwestii są ozdoby do włosów, które pozwalają wprowadzić do codziennej fryzury nowe, ciekawe elementy, bez trwałej ingerencji w długość, strukturę, czy kolor włosów. Chcesz wiedzieć, kiedy sięgnąć po ozdoby do włosów? Zapraszamy do artykułu!

Rodzaje ozdób do włosów

Świat biżuterii to niezwykle bogate i obszerne pole do popisu. U jubilerów i złotników znajdziemy tysiące wariacji na temat złotych, srebrnych czy platynowych ozdób. Od pierścionków, przez naszyjniki, kolie, kolczyki i w końcu ozdoby do włosów - wybór jest ogromny dlatego warto wiedzieć, jakiego rodzaju ozdoby możemy znaleźć w sklepach z biżuterią. Jeżeli chodzi o te do włosów, to śmiało możemy podzielić je na takie kategorie, jak: spinki, klamry, wsuwki, opaski do włosów, gumki, diademy i akcesoria do koków. Które z nich sprawdzą się na co dzień, a które warto trzymać na sprawdzone okazje? To całkiem proste!

Ozdoby do włosów na co dzień

Codzienne stylizacje odznaczają się zazwyczaj stonowanych charakterem i pewną dozą przeciętności. Jest tak ze względu na niewypowiedziany dress code panujący  w pracy i środowisku, w którym żyjemy. Wybierając kreację na co dzień chcemy zazwyczaj wyglądać schludnie, elegancko i w miarę ‘normalnie’. Co za tym idzie, biżuteria, również ta do włosów raczej ma stanowić delikatną ozdobę i element dekoracyjny, aniżeli część jakiejś większej, przykuwającej wzrok kreacji. W takim wypadku świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju spinki, opaski i gumki. Minimalistyczne, proste, ale i zarazem stylowe ze srebrnymi wstawkami, bez rzucających się w oczy zdobień i dużej ilości kamieni szlachetnych.

Ozdoby do włosów na specjalne okazje

Kiedy możemy pozwolić sobie na bardziej wyszukane i ekstrawaganckie ozdoby? Okazji jest wiele, ale wykorzystanie takich ozdób wymaga sporego wkładu, co sprowadza się najczęściej do wizytu u fryzjera. To wiąże się z dodatkowym kosztem, dlatego bogate ozdoby do włosów często czekają na okazje szczególne takie jak wesela, komunie, bale i bankiety. To właśnie wtedy możemy pozwolić sobie na biżuteryjne szaleństwo, wybierając takie perełki jak  zdobione kamieniami szlachetnymi spinki, misternie wykonane diademy, czy efektowne klamry ze srebrnymi wstawkami.