Współczesna branża kosmetyczna oferuje swoim klientkom szeroki wybór preparatów do pielęgnacji włosów. O ile niektóre z nich potrafią jednak mile zaskoczyć wyłącznie atrakcyjnym opakowaniem czy niską ceną, można znaleźć i takie, których wysoka jakość idzie w parze z ekologią wytwarzania. Bez wątpienia w tej grupie możemy wyróżnić szampony Davines. Znane i cenione na całym świecie, zarówno wśród profesjonalnych stylistów i fryzjerów, jak również zwykłych użytkowników, dla których jakość i posiadane właściwości są równie ważne jak ochrona środowiska naturalnego.

Szampon Davines – produkt, który zasługuje na miano kultowego

blond włosyTo, co jeszcze wyróżnia markę na tle innych, konkurencyjnych kosmetyków to bez wątpienia dbałość o produkowanie ponadczasowych produktów, które nie mają nic wspólnego z aktualnie panującą modą w tym zakresie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie bogata wiedza nabyta w tym fachu na przestrzeni wielu lat oraz umiejętność wykorzystywania jedynie naturalnych składników.

Starannie skomponowana receptura składników aktywnych

Podkreślić należy umiejętną formułę substancji aktywnych szamponów Davines, które nie zawierają parabenów i siarczanów. Te sztuczne składniki, choć przedłużają trwałość wielu kosmetyków, w istocie stanowią coraz powszechniej występujący alergen. Dlatego nie znajdziemy ich w produktach marki Davines, co również rzuca pozytywne światło na rosnącą popularność tej firmy.

Szampon Davines Ol Oil

W gronie kosmetyków cieszących się największą sławą, można z pewnością wymienić szampon Ol Oil, który z racji swojego uniwersalnego zastosowania, polecany jest do każdego rodzaju włosów. Dzięki swojej delikatnej, ale skutecznej formule, dodaje miękkości, blasku i niesamowitej objętości pasmom wymagającym specjalnej pielęgnacji. Duży udział w tym zakresie można przypisać olejkowi roucou, który pozyskiwany z drzewa rosnącego w Amazonii, wykazuje się wysoką zawartością betakarotenów, które posiadają umiejętność regeneracji uszkodzonych włosów. Co więcej, przyspiesza ich wzrost i pobudza produkcję melaniny, ograniczając w ten sposób szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego. Szampon Davines Ol Oil chroni przed starzeniem, eliminując niszczycielską działalność wolnych rodników. Dostępny w różnych wariantach pojemnościowych do wyboru - również w opcji zakupu całego zestawu, będącego źródłem kompleksowej pielęgnacji włosów. W komplecie z odżywką i olejkiem, przywróci kondycję nawet najbardziej suchym, wysuszonym i zmęczonym pasmom.

Artykuł zainspirowany został szamponami Davines dostępnymi w sklepie https://alluress.com/pol_m_Kosmetyki-do-wlosow_Pielegnacja-wlosow_Szampony-Davines-737.html