Młodzi rodzice to z początku niedoświadczone osoby w wychowaniu swojego pierwszego maleństwa. Dziecko zaraz po porodzie powinno posiadać nie tylko własny kąt, ale i zestaw przyborów na niespodziewane sytuacje. Jednak, aby na samym starcie nie popełnić gafy, przygotowaliśmy krótki spis rzeczy, które z pewnością będziesz potrzebował przy opiece nad niemowlakiem. Warto pamiętać, że specjalny zestaw pomocniczy powinieneś zabierać ze sobą wszędzie, gdzie tylko udasz się z najmniejszym domownikiem.

Domowa apteczka

Będąc świeżo upieczonym rodzicem domowa apteczka powinna nam towarzyszyć nie tylko w domu, ale i również na późniejszych spacerach z dzieckiem. Oprócz podstawowych elementów i akcesoriów warto wyposażyć apteczkę w dodatkowe elementy. O których z nich mamy na myśli?

termometry bezdotykoweTermometr

To dość oczywisty element każdej apteczki domowej, lecz tradycyjny pomiar temperatury nie sprawdzi się w tym przypadku. Będąc rodzicem niemowlaka polecamy zakup termometru bezdotykowego. Termometry bezdotykowe to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o pomiar temperatury tak małego dziecka. Doskonale wiemy, że dzieciaki nie współpracują jeśli chodzi o tradycyjny pomiar ich temperatury. Termometry bezdotykowe nie wymagają kontaktu z ciałem przez co nawet najbardziej energiczny bobas będzie mógł mieć zmierzoną temperaturę i to już w kilka sekund. Oprócz kontrolowania temperatury dziecka, termometr bezdotykowy sprawdzi się również do pomiaru mleka. Możesz go kupić w Internecie. Na stronie https://www.zdrowiewmodzie.pl/35-termometry-bezdotykowe znajdziesz kilka ciekawych, dobrej jakości modeli.

Maść

W przypadku, gdy dziecko złapie infekcje górnych dróg oddechowych warto w apteczce posiadać specjalną maść rozgrzewającą. Sprawdza się ona w walce z katarem oraz przeziębieniem. Maść należy rozprowadzić po klatce piersiowej dziecka oraz na czole i pleckach. W ten sposób możemy rozgrzać ciałko dziecka i tym samym ułatwić mu pozbycie się zalegającej wydzieliny.

Sól morska

Kolejnym przyborem, który sprawdzi się do zwalczania przeziębień będzie sól morska. Spray do noska z solą morską świetnie nawilża śluzówkę oraz oczyszcza nos zalegających zanieczyszczeń. Polecany jest przy zatkanym nosku lub przy słabszym katarku.

Środki na wzdęcia i kolki

Występowanie kolek u niemowlaków to dość powszechne zjawisko, dlatego i również Wy powinniście wyposażyć swoją domową apteczkę w leki na wzdęcia oraz kolki. Najlepszą propozycją lekarstwa na bolesne kolki są krople na wzdęcia dostępne w aptece. Szybkie zareagowanie na bolący brzuszek maleństwa pozwoli powstrzymać płacz dziecka, jak i uspokoić młodych rodziców.