Biżuteria artystyczna jest czymś, co wciąż spotyka się z zainteresowaniem odbiorców. Szczególnie dotyczy to sytuacji, w której zamawiane są obrączki ślubne – stanowiące przecież same w sobie wyjątkowy symbol ważnego wydarzenia. Warto wiedzieć, że i one nie muszą być zupełnie zwyczajne i pospolite, tylko mogą zachwycać swoją formą. Dziś nie ma już nic niezwykłego w łączeniu kilku kolorów złota czy wręcz różnych materiałów, na przykład platyny i złota. Z tego powodu wytwórcy biżuterii muszą wymyślać zupełnie nowe trendy, które spełniałyby oczekiwania odbiorców. Nie inaczej jest w przypadku obrączek ślubnych, które stanowią pamiątkę na całe życie.

Obrączki bardzo personalne

Oczywistym jest, że obrączki ślubne tworzone są z myślą o konkretnej parze – w końcu to dwie osoby wybierają nie tylko wzór, ale również dopasowany do palców rozmiar obrączki męskiej i damskiej. Nie każdemu jednak odpowiada dostępność tylko najpopularniejszych wzorów. W takim przypadku świetnie sprawdzają się prawdziwie personalne obrączki. Dlaczego tak je nazywamy? Bo mają one na sobie… odcisk palca. Rysunek linii papilarnych zawsze jest indywidualny – nie ma na świecie dwóch osób z takimi samymi odciskami palców. Z tego powodu obrączki wyposażone w taki unikalny odcisk będą faktycznie pasowały tylko do konkretnej pary.

obrączki ślubne szczecinDopasowanie – we dwoje

Zazwyczaj obrączki oglądamy, gdy są one już na palcach współmałżonków. Nawet tam mogą być do siebie idealnie dopasowane za pomocą unikalnych kształtów. Tego rodzaju obrączki ślubne tworzy się z jednego kawałka kruszcu. Z formy przygotowanej do wycięcia zwykle jednej obrączki wycina się po prostu dwie, o odpowiedniej szerokości, ale również właściwym kształcie. To sprawia, że obrączki po zdjęciu z palców idealnie pasują do siebie kształtem – jedna wpasowuje się w drugą. Jeśli dodać do tego zdobienie wybrane dowolnie przez parę, to mamy gwarancję, że nasze obrączki będą zupełnie unikalne i… stworzone dla siebie.

Najlepsze wspomnienia

Gdy zamkniemy oczy i pomyślimy o swojej drugiej połówce, często czujemy jej dotyk czy słyszmy tembr głosu. Właśnie na tej drugiej cesze bazują niezwykłe obrączki ślubne, które posiadają wygrawerowany zapis głosu naszego partnera. W ten sposób mamy zawsze przy sobie coś, z czym dana osoba nam się najbardziej kojarzy – i coś, za pomocą czego rozpoznajemy ją nawet w ciemnościach. Taki zapis może powstać, gdy wypowiadamy wzajemnie swoje imiona albo po prostu mówimy „kocham Cię”! Warto tylko pamiętać, że grawerowanie jest najtrwalsze w przypadku stali, która jest bardziej wytrzymała aniżeli złoto.