Kto nie pamięta starej bajki o księżniczce na ziarnku grochu. Delikatna królewna nie zmrużyła oka przez całą noc. Za to inne ziarna,wykorzystane w sypialni, okazują się być bardzo wygodne i zdrowe. Najnowszy trend to poduszki, które posiadają wypełnienie z gryki, orkiszu i innych roślin. Jakie są ich właściwości?

Naturalnie ekologiczne

Poduszki ekologiczne są szyte z bawełny i lnu, a ich wypełnienie stanowią łuski zbóż z ekologicznych upraw. Oprócz wspomnianej gryki wykorzystuje się także płaskurkę, orkisz i co ciekawe - także organiczną lawendę. Zastosowanie wkładów roślinnych jest bardzo eko. Najczęściej kupowane poduszki produkowane są z poliestru i pianki termoelastycznej. Obydwa materiały są bardzo nieprzyjazne dla środowiska. Tradycyjne poduszki i kołdry wykonane są z pierza i puchu pochodzących od drobiu hodowlanego. Sposób ich pozyskania nie zawsze jest humanitarny. Okazuje się, że łuski zbóż dają bardzo dobre podparcie dla głowy i barków. Poduszka nie zapada się i utrzymuje nadany jej kształt. Co więcej, jej grubość można dostosować do swoich upodobań. Ilość wypełnienia można wygodnie regulować. Jeśli poduszka jest zbyt płaska - wystarczy dosypać odrobinę ziaren. Poduszki ekologiczneUtrzymywanie kształtu daje możliwość zadbania o zdrowie kręgosłupa. Poduszki ekologiczne należy przed snem odpowiednio uformować: po środku zrobić wgłębienie na głowę, a u dołu wałek, który będzie podpierał kark. Każdy ma inną anatomię. Te poduszki dopasowują się idealnie do kształtu ciała. Po za tym, jeśli poduszka okaże się zbyt gruba, można rozpiąć suwak i usunąć część wypełnienia.

Sen na zdrowie

Stosowane w poduszkach ekologicznych rośliny nie pozostają bez wpływu na śpiącego na nich człowieka. Poduszki ekologiczne mają dodatek lawendy, która daje głębokie odprężenie. A łuski zbóż różnią się swoimi właściwościami.

Łuska gryki

Świetnie reguluje temperaturę i odprowadza wilgoć. Jest antyalergiczna a nawet chroni przed promieniowaniem elektromagnetycznym. W gryce nie rozwijają się bakterie ani roztocza. Przyda się przy problemach z kręgosłupem, migrenach, bezsenności, chrapaniu czy bezdechu.

Łuska płaskurki

Poduszka z płaskurki jest delikatna. Wspiera pracę układu nerwowego i ułatwia zasypianie. Koi nerwy i pomaga w depresji. Jest termicznie neutralna, to znaczy, że nie sprawia wrażenia ani ciepłej, ani zimnej poduszki.

Łuska orkiszu

Działa relaksacyjnie i zwalcza napięcie. Potrafi łagodzić wahania nastrojów. Może być stosowana jako termofor - rozgrzana poduszka długo oddaje przyjemne ciepło. Przyda się w walce z reumatyzmem, bólami pleców i stawów. Różne rodzaje poduszek ekologicznych można kupić na stronie https://ilovegrain.com