Wyposażenie domu/biura jest ważną kwestią. Wielu ceni sobie dbałość o najmniejsze szczegóły. Mowa tu m.in. o  oknach. Większość wybiera rolety, które świetnie się prezentują, są proste w obsłudze, a rynek oferuje wiele ich rodzai. Część stawia na klasyczne firanki/zasłony, w różnych wzorach i kolorach. Czym się sugerować wybierając drugąą opcję? Na czym je zawiesić?

System elektrycznych zasłon - czym jest?

Karnisz elektryczny - co o nim wiedzieć warto?To innowacyjna metoda, prosta w obsłudze, z łatwym montażem oraz programem intuicyjnego użytkowania. Chodzi konkretniej o zasłonę sterowaną pilotem. Bardzo wygodne rozwiązanie przy ciężkich, zaciemniających, bądź wygłuszających kotarach w dużych pomieszczeniach w domu albo salach konferencyjnych w biurze. Do jej zamontowania potrzebny jest karnisz elektryczny. Najlepiej, by jego system posiadał możliwość sterowania przewodowego, radiowego, tudzież przez system inteligentnego budynku. Ponadto,  musi być dyskretny, dopasowany aranżacją do miejsca montażu, działać cicho, bezawaryjnie, komfortowo, bez potrzeby częstej jego konserwacji. Karnisz elektryczny sterowany pilotem zyskuje ogromną popularność, ponieważ jest funkcjonalny, a także podnosi prestiż wnętrza.

Korzyści płynące z automatyki zasłon 

Do największych zalet należą:

  1. Cicha praca. Dzisiejsza automatyka zapewnia bezgłośność działania, pozwala nie zbudzić śpiącego, w którego pokoju pojawiają się pierwsze poranne promienie słońca.
  2. Sposób na efektowną aranżację wnętrza - nowoczesna technologia  automatycznych zasłon to rozwiązanie idealnie dla biur, restauracji, hoteli i domów/mieszkań prywatnych. Zapewnia prestiż w pomieszczeniach, nowoczesny wygląd i oczywiście robi spore wrażenie.
  3. Swoboda montażu. Dostępne są modele karniszy jedno i dwustronne oraz wykonywane na indywidualne zamówienie z dopasowaniem pod konkretne okno. Łatwe montowanie do ściany, tudzież sufitu, nawet dla laika w tej dziedzinie.
  4. Wygoda - karnisz elektryczny daje szybką kontrolę nasłonecznienia i temperatury w pomieszczeniach. System automatycznych zasłon jest bardzo wygodny w obsłudze, nie wiem wymaga wstawania z kanapy, czy łóżka. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota. Tak samo ma się zasłonięcie okna - bez jakiegokolwiek wysiłku ze strony człowieka.
  5. Wytrzymałość, ponieważ automatyczne karnisze utrzymają duże obciążenie zasłon/firan. Ich konstrukcja jest bardzo solidna.

 

Podsumowując, karnisz elektryczny jest nowoczesnym rozwiązaniem oraz alternatywą dla tradycyjnych karniszy. Przy czym jest wygodniejszy i praktyczniejszy w użytkowaniu. Odróżnia go jedynie nieco wyższa cena.