Funkcjonalność oraz designerski wygląd – to niewątpliwe cechy, jakie charakteryzują nowoczesne regały wiszące na książki. Ich nieoczywista forma nie ma wiele wspólnego z monochromatycznymi, tradycyjnymi konstrukcjami. Współczesne wzornictwo stawia bowiem na świeżość i lekkość, nie bojąc się eksperymentów z kształtami czy materiałami.

Praktyczność i estetyka

Nowoczesne regały wiszące na książki

mają tę zaletę, że z równie spektakularnym sukcesem poradzą sobie w każdym wnętrzu, bez względu na sposób przeznaczenia. W ich niepozornym charakterze skrywa się ogromny potencjał aranżacyjny, który docenią zarówno mole książkowi, jak i wszyscy pasjonaci urokliwych dodatków. I nie chodzi bynajmniej o walory czysto użytkowe, ale również dekoracyjne, albowiem nowoczesne regały wiszące na książki udowadniają, że potrafią łączyć obie te cechy jednocześnie.

Co o nich mówią trendy?

Nowoczesne regały wiszące na książki

Choć mogłoby się wydawać zaskakujące, że w kategorii nowoczesnych regałów wiszących na książki można mówić o trendach, to jednak nowinki wnętrzarskie mówią same za siebie. Od kilku sezonów niesłabnącą popularnością cieszą się modele typu cube, dostępne zarówno w formie geometrycznych kubików, jak i asymetrycznych konstrukcji. Duży udział w tym zakresie odgrywa drzemiący w nich potencjał aranżacyjny, dający duże pole do kreacji idealnego wnętrza. To bowiem od użytkownika zależy ostateczny sposób ich rozmieszczenia. Co więcej, w każdej chwili pozwala zmodyfikować kompozycję, dodając lub odejmując poszczególne elementy. Jednak w kategorii nowoczesnych regałów wiszących na książki można wymienić nie tylko słynne kubiki. To również półki wykonane z naturalnie formowanego drewna czy będące połączeniem różnych materiałów, np. drewna z metalem. Te ostatnie szczególnie dobrze zadomowiły się w industrialnych i skandynawskich aranżacjach. Alternatywą są także popularne w ostatnim czasie półki na skórzanych paskach, które zastosowanym designem pozwolą poczuć powiew luksusu i nowoczesności – w pełnym tego słowa znaczeniu.

Nie tylko na książki

Wbrew ogólnym przekonaniom, nowoczesne regały wiszące nie tylko dobrze czują się w towarzystwie książek, ale również innych dodatków. Wazony, pamiątkowe figurki czy przywołujące miłe wspomnienia rodzinne fotografie to raptem niewielki fragment możliwości, jakie otwierają przed potencjalnym użytkownikiem. Zawieszone w salonie, gabinecie, sypialni czy pokoju dziecięcym będą każdego dnia udowadniać o swojej oryginalności i uniwersalności wykorzystania.