Większość kobiet marzy o pięknych rzęsach. Powinny być długie, podkręcone i gęste. Można oczywiście starać się odpowiednio o nie zadbać, stosując różnego rodzaju sera i inne specyfiki. Niestety nie zawsze produkty te przynoszą jakiekolwiek efekty. Ponadto wymagają długiego i regularnego stosowania. Jeśli oczekujemy natychmiastowego i dość trwałego efektu, najlepiej skorzystajmy z zabiegu przedłużania rzęs. Nadaje się on dla każdego, bez względu na wiek. Profesjonalna stylistka z pewnością wybierze odpowiedni rodzaj aplikacji do naszej urody. Dodatkowym atutem przedłużania rzęs jest również brak konieczności ich tuszowania. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu. Pozostaje jedynie zastanowić się, jaki rodzaj rzęs sprawdzi się najlepiej? Aby ułatwić sobie tę decyzję, warto najpierw dowiedzieć się jakie są ich rodzaje.

Rodzaje rzęs do przedłużania.

Rzęsy do przedłużania dzielimy na dwie grupy, ze względu na materiał, z którego są wykonane. Pierwszą z nich stanowią rzęsy syntetyczne (potocznie zwane jedwabnymi), a drugą – rzęsy naturalne, czyli rzęsy z norek. Rzęsy syntetyczne, zwykle występują w dwóch formach – silk diamond oraz mink. Wbrew pozorom rzęsy typu silk diamond nie są wykonane z jedwabiu. Nazwa ma raczej opisywać ich specyfikę, ponieważ są one miękkie i błyszczące. Mają czarny kolor, który nieco wpada w granat. Dają bardzo wyrazisty efekt. Z kolei rzęsy mink są nieco matowe, miękkie i delikatne. Posiadają głęboki odcień czerni. Zarówno rzęsy mink, jak i silk diamond są grubsze u nasady i cieńsze na końcach. Rzęsy naturalne są produkowane z włosów norek. Dają bardzo naturalny efekt, są miękkie i delikatne. Ich budowa jest nieco inna niż rzęs syntetycznych. Są cienkie u nasady, nieco grubsze na środku i zwężają się ku końcowi. Niestety specyfika włosów norek oraz ich obróbka powoduje, że rzęsy z nich uzyskane są bardzo drogie.

Jakie rzęsy wybrać, żeby wyglądały naturalnie?

Jeśli chcemy, żeby nasze rzęsy nie wyglądały przesadnie i zbyt dramatycznie, wybierzmy rzęsy mink. Najlepiej imitują rzęsy norki, ponieważ są kruczoczarne i nieco matowe. Ze względu na swoją jakość i uniwersalność, są najczęściej wybierane przez stylistki rzęs. Ponadto są bardzo trwałe i dostępne w wielu różnych wariantach długości, grubości i skrętów. W przeciwieństwie do rzęs z włosia norki, wiadomo jak zachowają się na oczach. Nie wymagają delikatnego traktowania - nie wyprostują się pod wpływem czynników zewnętrznych i będą bardziej odporne na odgniecenia. Wybierając rzęsy mink, mamy pewność, że nie przyczyniamy się do okrucieństwa wobec zwierząt, ponieważ są one syntetyczne. Ich cena jest również dużo niższa niż rzęs z norek. Dodatkowo wiele stylistek potrafi zaaplikować rzęsy mink w taki sposób, że efekt delikatności i puszystości jest taki sam, jak w przypadku rzęs naturalnych. Decydując się na przedłużanie rzęs, chcemy by wyglądały perfekcyjnie i były dobre jakościowo. Oprócz metody przedłużania bardzo ważny jest materiał, z którego są wykonane oraz cena zabiegu. Warto pomyśleć o wygodzie noszenia takich rzęs i efekcie, jaki chcemy uzyskać. Przede wszystkim musimy czuć się w nich komfortowo. Wtedy takie rzęsy dodadzą nam pewności siebie i kobiecości.