Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Nie każdy jednak może spędzać z nim 24 godziny na dobę, rezygnując z życia zawodowego. Instytucja w postaci babci, dziadka, cioci czy zaufanej przyjaciółki także nie zawsze jest na wyciągnięcie ręki. W takiej sytuacji ratunkiem z opresji może być przedszkole niepubliczne. Z roku na rok powstaje coraz większa ilość tego typu placówek, co najlepiej widać na przykładzie dużych miast tj. Poznań. Nie trudno się zatem domyśleć, że w ogromie tak wielkiego nasycenia, trudno podjąć właściwą decyzję. Wielu rodziców zastanawia się bowiem, które z nich okaże się najlepszym miejscem. Pomocna w tym celu okaże się wiedza na temat poszczególnych jednostek, a także wymagań, jakie musi spełnić.

Najważniejsza jest kadra nauczycielska

Personel pedagogiczny to najważniejsze kryterium idealnego przedszkola niepublicznego. Zatrudnione w nim osoby powinny nie tylko posiadać wyższe wykształcenie kierunkowe, ale również doświadczenie w pracy z dziećmi. Nie bójmy się zatem pytać o przygotowanie pedagogiczne personelu na spotkaniu z dyrektorem placówki.  Nie bez znaczenia jest także podejście do dzieci. Maluch, w szczególności, kiedy pierwszy raz przekracza progi przedszkola, może bać się miejsca i sytuacji, w jakiej się znalazł. Doświadczony nauczyciel będzie wiedział, jak nawiązać z nim kontakt i przede wszystkim oswoić z miejscem, które za kilka lat ze łzami w oczach będzie opuszczać.

Oferta dydaktyczno – wychowawcza

Już podczas zapisywania dziecka do przedszkola, dyrektor placówki powinien zapoznać z dostępnymi zajęciami, jakie realizuje obiekt. Dotyczy to zarówno tych ćwiczeń, które realizowane są w ramach comiesięcznej opłaty, jak i świadczonych za dodatkową odpłatnością.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

niepubliczne przedszkole

Oddając dziecko pod opiekę przedszkola, musimy mieć absolutną pewność, że jest bezpieczne i nie grozi mu nic złego. Duży udział w tym zakresie odgrywa kwestia odbioru. Doświadczony obiekt doskonale zdaje sobie sprawę, że mogą to uczynić wyłącznie pełnoletnie osoby oraz prawni opiekunowie, na mocy zgody, jakiej udzielili im rodzice. Niedopuszczalne są sytuacje, w których malec sam opuściłby budynek przedszkola lub odebrałaby go osoba nie posiadająca pełnomocnictwa. Jednak bezpieczeństwo to nie tylko odbieranie dziecka. To również przedmioty i zabawki znajdujące się w salach. Te muszą być dostosowane do odpowiednich grup wiekowych.

Jedzenie – jak u mamy

Dziecko spędzając w przedszkolu kilka godzin dziennie, musi mieć zapewnione pełne wyżywienie. Informacja o jadłospisie powinna być podana do publicznej wiadomości. Zwykle robione jest to raz na 10 dni. Dobre przedszkole niepubliczne to takie, które dba o swoich podopiecznych, bez względu na to, czy cierpią na jakiekolwiek alergie pokarmowe, czy też nie. Nie bez znaczenia pozostaje również jakość wykorzystywanych do przyrządzenia potraw składników. Więcej artykułów na temat niepublicznych przedszkoli znajdziesz na stronie niepubliczne-przedszkole.poznan.pl.