Szczecin to piękne miasto, położone w województwie zachodnio-pomorskim. Z racji tego, że jest to miejsce chętnie odwiedzane również przez osoby z zagranicy, miasto rozwija się oraz zachęca między innymi przez bogatą ofertę różnorodnych usług. Żyjąc w okresie piękna oraz kultu ciała, Szczecin to miejsce w którym można poddać się  licznym zabiegom kosmetycznym. Jednym z takich zabiegów jest laserowa depilacja ciała, której popularność stale rośnie. Nic w tym dziwnego, ponieważ chyba każda z pań marzy o stale gładkich, wydepilowanych nogach, czy też innych częściach ciała. W dzisiejszym wpisie poznacie kilka istotnych faktów o depilacji laserowej, o których warto wiedzieć przed udaniem się na zabieg w salonie kosmetycznym.

Dla kogo zabieg depilacji laserowej?

Zabieg ten powstał głównie z myślą o osobach, które borykają się z dość częstym podrażnieniem skóry po wykonaniu depilacji w domu. Są to głównie kobiety, które posiadają suchą lub bardzo suchą skórę, gdzie podczas depilacji zostaje ona drastycznie obtarta oraz uszkodzona. Na takiej skórze po wykonaniu domowej depilacji często pojawiają się czerwone krostki oraz stan zapalny skóry w postaci grudek. Depilacja laserowa jest również dla wszystkich osób, które pragną mieć piękną oraz zadbaną skórę. Zabieg umożliwia nie tylko pozbycie się nie chciany włosków, ale i również pozwala na odbudowanie oraz o zadbanie wyglądu skóry.

O czym należy pamiętać tuż prze zabiegiem?

Decydując się na zabieg depilacji laserowej warto wiedzieć, jakie czynniki uniemożliwiają na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Jednym z takich powodów, gdzie kosmetyczka bądź osoba wykonująca zabieg powinna zrezygnować z udzielenia usługi są kobiety w ciąży. Laser, który naświetla określane partie ciała może zaszkodzić płodu, między innymi przez to panie będące w ciąży powinny zaczekać oraz umówić się na zabieg, który odbędzie się  po porodzie. Kolejnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej jest opalona skóra. Warstwa skóry podczas opalania zostaje naturalnie uszkodzona przez szkodliwe promieniowanie słońca. Podczas zabiegu laser dodatkowo uszkodziłby naskórek. Osoby, które są po przejściach chorób nowotworowych przed udaniem się na zabieg również powinny wcześniej skonsultować to ze swoim lekarzem. Tylko takie postępowanie zapewni bezpieczeństwo podczas depilacji, podczas której szkodliwe promieniowanie lasera może stać się czynnikiem wywołującym niepożądane skutki uboczne.