Stosowanie żywności medycznej

Nutridrink jest dostępny w aptekach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, bez recepty. Może być stosowany jako uzupełnienie diety lub jedyne źródło pożywienia. Występuje w wielu wariantach dostosowanych do potrzeb pacjentów i problemów, z jakimi się zmagają.

Każda buteleczka zawiera wysokoenergetyczny napój o zbalansowanym składzie, zawierającym właściwe ilości węglowodanów, białek i tłuszczy, bez glutenu.

Spożycie Nutridrinków powinno przebiegać pod kontrolą lekarza oraz zostać dostosowane do przyjmowanych posiłków, zapotrzebowania i stanu chorego. Ważna jest też regularność stosowania – najczęściej zaleca się spożycie 2 butelek dziennie przez 14 dni i więcej.

Nutridrink najlepiej smakuje schłodzony i jest gotowy do spożycia prosto z butelki, ale należy pić go powoli, zwłaszcza na początku. Jego regularne przyjmowanie i przestrzeganie zaleceń żywieniowych może znacząco wpłynąć nie tylko na rozwiązanie problemów chorego z jedzeniem, ale także na rekonwalescencję i powrót do zdrowia.