Podróżowanie po górach to aktywność mogąca przynieść wiele korzyści. Przyroda jest w takich miejscach imponująca, dlatego wielu podróżników wybiera te tereny na cel swojej podróży. Niezależnie od pory roku trzeba zwrócić uwagę na ochronę oczu. O oczy warto zadbać z profesjonalnym sprzętem – mogą to być okulary górskie. Walory użytkowe tego wyrobu są ogromne, już po pierwszej wyprawie można zauważyć, że produkt ten dobrze trzyma się na nosie, można w nim intensywnie podróżować, bez zmartwień o to, że uszkodzą się one lub wywołają dyskomfort. Wielu zaawansowanych podróżników nie wyobraża sobie bez nich spacerowania po górach, nie trudno się temu dziwić – intensywność promieni słonecznych może być w takich miejscach większa i bardziej dokuczliwa.

Jaki artykuł wybrać z szerokiej oferty specjalistycznych produktów?

Promienie ultrafioletowe mogą być bardzo szkodliwe dla oczu. Niezależnie od wieku podróżnika trzeba zatroszczyć się o jego prawidłowe widzenie. Słońce nie może oślepiać – podróżnik powinien mieć dobre pole widzenia na każdej wysokości, a łatwo je osiągnąć z okularami górskimi. W sklepach specjalistycznych przygotowanych dla osób lubiących spędzać czas w górach występują one w różnych postaciach. Odpowiednie modele znajdą tutaj zarówno dorośli podróżnicy, kobiety, mężczyźni, jak i dzieci. Okulary górskie to lekkie, lecz niezwykle solidne akcesoria. Mają one odpowiednie atesty, które można sprawdzić w sklepie. Przed zakupem istotne jest, aby sprawdzić specyfikację techniczną sprzętu, między innymi to, w jakiej kategorii występują dane szkła. Kategorie to odpowiedni zakres ochrony przed różnymi negatywnymi czynnikami.

Chroniące przed intensywnym słońcem okulary górskieCo oznaczają te kategorie?

Z okularami górskimi łatwo może zetknąć się w sklepie specjalistycznym. Wiedza na temat poszczególnych kategorii przyczyni się do tego, że zakup przyniesie więcej korzyści. Kategoria 0 została przygotowana, żeby dać ochronę przed słońcem, wiatrem czy piaskiem. Występuje tutaj bardzo duża przepuszczalność światła od 80 do 100 procent. Kategoria 1 to już mniejsza przepuszczalność – od 43 do 80 procent. Te okulary górskie nadają się na dni o mniejszej częstotliwości występowania intensywnego światła słonecznego. Do zmiennego światła najlepszy okaże się produkt z kategorii 2, bo przepuszczalność jest tutaj między 18 a 43 procent. Kategoria 3 jest najbardziej popularna wśród podróżników. Ich przepuszczalność to tylko 8 do 18 procent, co daje dobre warunki do prawidłowego widzenia. Często wybierane są one do wakacyjnych spacerów i leniuchowania.