Sylwester otwiera jeden z najważniejszych okresów w roku – to czas zabaw karnawałowych, studniówek oraz różnego rodzaju imprez – i tych kameralnych, i wielkich balów. Dlatego właśnie szczególnie na początku roku będziemy wybierać interesujące kreacje, by po prostu zachwycić na parkiecie. To czas śmiechu, zabawy a także kreowania. Wszak to właśnie wtedy sięgamy po maski karnawałowe, które swoje korzenie mają w Wenecji. Wtedy też najpopularniejsze są bale, na które należy się przebrać, a tańcom po prostu nie ma końca.

Maski karnawałowe na bal

Kobieta w masce karnawałowejMaski karnawałowe pojawiają się przy wielu różnych okazjach. Przede wszystkim ich zadaniem jest ukryć twarz, zmienić tożsamość czy też podkreślić charakter kostiumu lub przebrania. Maska karnawałowa ma zdobić. Choć jej rodowód oczywiście związany jest z niezwykłymi mocami i różnego rodzaju obrzędami, to doskonale wpisuje się w popkulturę i na przykład w innym charakterze jest wykorzystywana w trakcie Halloween. Z zasady więc spotkamy się z różnymi motywami i zdobieniami, małymi propozycjami, jak i tym zasłaniającymi całą głowę.

Interesujące ozdoby twarzy

Maski karnawałowe jak np. https://partybudziki.pl/pol_m_STROJE-I-DODATKI_Akcesoria-i-rekwizyty_Maski-karnawalowe-784.html są świetną ozdobą i niewątpliwie dodadzą całej kreacji niezwykle tajemniczego charakteru. Coraz częściej decydujemy się równie przygotować je samodzielnie. Najpopularniejsze są maski karnawałowe na oczy. To one właśnie czerpią inspiracje z tradycji weneckiej. To efektowne, zdobienia i błyszczące propozycje, które są zdobione koronkami, piórami, cekinami. Większe maski karnawałowe zasłaniają całą twarz i są mocowane z tyłu głowy za pomocą elastycznej gumki. Poza pięknymi zdobieniami te propozycje bywają płaskie lub trójwymiarowe. A te szczególnie mocno przykuwają uwagę. W ofercie różnych firm znajdziemy również elastyczne lateksowe maski karnawałowe na całą głowę.

Najczęściej przy przygotowaniu masek karnawałowych korzysta się z papieru. To ten materiał sprawdza się w momencie, gdy chcemy zasłonić oczy. Jeśli natomiast szukamy propozycji trójwymiarowej lub też takiej, która ma zasłonić głowę, warto sięgnąć po lateks, który daje różne możliwości. To najlepszy sposób na pełną charakteryzację lub też przebranie.