W ostatnim czasie nowoczesne aranżacje łazienkowe stawiają na zastosowanie wanien wolnostojących. Rozwiązanie tego rodzaju wzbogaca stylistycznie każdy łazienkowy wystrój. Taką wannę można bowiem z powodzeniem zastosować przy elementach w stylu retro, jak również tworząc bardzo nowoczesny design. Wanny wolnostojące są bardzo efektownie i świetnie komponują się z określonym wystrojem, jednak są one również odpowiednio wymagające.

Ograniczona powierzchnia

Wanny wolnostojące zajmują stosunkowo więcej miejsca niż te bardziej tradycyjne, dlatego też rozwiązanie tego typu sprawdzi się w przypadku łazienek z większym metrażem. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej modeli kompaktowych, które swą wielkością nie przytłoczą małego wnętrza. Mniejsze wanny tego typu z powodzeniem wpasowują się w łazienki o niewielkim metrażu. Decydują się na zakup wanny tego rodzaju, warto odpowiednio rozplanować aranżacyjnie całe pomieszczenie, aby stworzyć odpowiednią ilość miejsca, by korzystanie z samej wanny było funkcjonalne oraz wygodne.

wanny wolnostojąceZasmakuj się stylu

Wanny wolnostojące to zdecydowanie domena stylu retro, dlatego też wybierając wannę tego rodzaju, można postawić na dwa rozwiązania: wannę odpowiadającą stylowi retro lub wannę nowoczesną. Ta pierwsza może być dodatkowo w bardziej oryginalnym kształcie oraz z zastosowaniem różnego rodzaju dodatków, takich jak lwie nóżki czy mosiężne zdobienia. Drugą opcją jest wolnostojąca wanna o bardzo nowoczesnych kształtach, pozbawiona zdobień. Sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych minimalistycznie i nowocześnie, bardziej w stylu norweskim. Wanny tego rodzaju najczęściej występują w białym lub czarnym kolorze.

Praktyczne użytkowanie

Wanna wolnostojąca nie należy niestety do produktów o praktycznym zastosowaniu. Ciężko utrzymać ją w odpowiedniej czystości ze względu na mnóstwo zakamarków, w których bardzo często zbiera się brud i kamień. Sposobem na tego typu zanieczyszczenia jest jednak regularne czyszczenie wanny. Dodatkowo, wanny wolnostojące są również stosunkowo droższe od wanien zabudowanych. W wypadku tych drugich koszt ogranicza się jedynie do zakupu odpowiednich płytek.

Design i elegancka

Pomimo wszystko jednak, wanna stojąca wnosi do pomieszczenia ciekawy styl. Wanna wygląda bardzo elegancko i z pewnością warto ją zastosować jako centralny punkt aranżacji łazienki. Odpowiednio dobrane dodatki sprawią, że pomieszczenie będzie utrzymane w klasycznym designie z zachowaniem smaku oraz oryginalnego stylu.