Miłośników kawy nie brakuje na całym świecie. Świadczyć o tym może popyt na produkty najwyższej jakości, który z każdym rokiem rośnie. Oczywiście użytkownikom nie tylko chodzi o jej pobudzenie, ponieważ często o decyzji zakupowej decyduje smak i jakość ziaren. Dokładnie, coraz częściej wolimy dopłacić za kawę, byle mieć pewność, że jest to asortyment charakteryzujący się najlepszą produkcją.

Warto spojrzeć także na metody parzenia tego czarnego napoju. Chemex to coraz popularniejsza forma, która pojawia się w naszych domach. Zastanówmy się jednak, czy to w ogóle opłacalny pomysł, ponieważ z pewnością zainteresuje on wszystkich interesantów szukających nowych i ciekawych rozwiązań.

Chemex – dla nas nowy, dla innych klasyczny

Chemex obok laptopaZasada takich produktów i dzbanków jest prosta. Na górze posiadamy lejek, na dole dzbanek. Do lejka wkładamy filtr papierowy i nasypujemy kawy. Gdy wszystko jest już ustawione, tak jak powinno, wystarczy nalać wrzątku do zmielonych ziaren. Będzie się on bardzo wolno skraplał do dzbanka, z którego później uzupełnimy swój ulubiony kubek. Jak widać, chemex to nic innego, jak system działania ekspresów przelewowych, które są coraz rzadziej produkowane, ponieważ kawa nie wyróżnia się wtedy smakiem, aromatem i mocą – wolimy pójść do pobliskiej kawiarni i zamówić mocne espresso przygotowane rękami baristy, który wykorzysta dużo ciekawszy ekspres kolbowy.

Czemu więc chemex zdobył popularność?

Ponieważ jest w pewnym sensie dla nas czymś egzotycznym. Naczynie wygląda niezwykle ciekawie, a należy dodać do tego także fakt, że można je ozdobić w dowolny sposób. Producenci z czasem muszą zaoferować swoim klientom coś nowego, by Ci mogli z zainteresowaniem wydać swoje pieniądze. Do wszystkiego dochodzi także ciekawa i interesująca nazwa, która także brzmi innowacyjnie i nowocześnie.

Naszym zdaniem nie warto przepłacać za chemex, jeśli jesteście miłośnikami espresso. Sens takiego asortymentu pojawia się wtedy, gdy ma on służyć do dekoracji i przedstawienia znajomym czegoś nowego, czego nie spotkamy niemal w każdym domu.