Przeprowadzka to pełna emocji i wyzwań chwila, która zazwyczaj otwiera w naszym życiu zupełnie nowy rozdział. Niezależnie od tego, czy chodzi o przeniesienie się z domu rodzinnego do swojego pierwszego samodzielnego lokum, czy może o przeprowadzkę do wspólnego gniazda z drugą połówką, trzeba się przygotować na pewne koszty i utrudnienia. Na szczęście zaraz po tym, możemy wprowadzić się do nowych czterech kątów ze świadomością tego, że czeka nas już tylko parapetówka. Dziś to ona będzie naszym głównym tematem, podpowiemy Wam jak dobrać prezent na tą właśnie okazję!

Praktycznie, czy efektownie? Czyli syndrom świątecznych skarpet

obrazy do salonu na prezent

Jednym z określeń, które ściśle kojarzy się nam z prezentami, jest ta mistyczna ‘praktyczność’ pojawiająca się przy okazji wszelkiej maści urodzin, świąt czy imienin. To właśnie wtedy przychodził czas na prezenty praktyczne, z reguły od starszej części rodziny w postaci książki, zegarka, czy w najgorszym razie skarpet. Wszyscy znamy ten rodzaj prezentów i idę o zakład, że nikt z nas ich nie lubi. Właśnie dlatego wybierając prezent na parapetówkę, nie powinniśmy kierować się wyłącznie praktycznością podarku, zwróćmy również uwagę na jego atrakcyjność. Jasne dziadek do orzechów, czy garnek może się bardzo przydać po przeprowadzce, ale pomimo tego, że osoba obdarowywana będzie z niego korzystać często, to raczej nie będzie się on się kojarzył z osobą, która go wręczyła, w końcu to tylko garnek - nic godnego zapamiętania.

Praktyczne rozwiązanie, które zapadnie w pamięć i nie pozwoli o sobie zapomnieć!

Okej skoro ustaliliśmy już czego nie powinno się robić podczas wyboru prezentu na parapetówkę, powiedzmy sobie co warto wziąć pod uwagę. Naszym zdaniem idealnym prezentem dla osoby wprowadzającej się do nowego mieszkania czy domu, będzie nic innego jak kawałek sztuki. Otóż to! To jest właśnie sekret udanego prezentu. Czy to będą obrazy do salonu na prezent, czy może jakiegoś rodzaju figurka do ozdoby przedpokoju - ważne, by ten kawałek sztuki był naprawdę wyjątkowy i jednoznacznie wyróżniający się spośród przedmiotów codziennego użytku. Wtedy możemy mieć pewność, że świeżo upieczeni gospodarze patrząc na takie obrazy do salonu na prezent od razu pomyślą o nas i powrócą pamięcią do tego beztroskiego i wesołego czasu swojej domówki! Co ważne, nic nie stoi na przeszkodzie, by taki element zdobniczy czy dekoracyjny znalazł swoje miejsce w następnym z kolei mieszkaniu, czy domu, co sprawia, że nasza pamiątka z powodzeniem może towarzyszyć obdarowanym przez długie lata.