Kiedy mieszkanie pachnie ładnie i świeżo, sprawia wrażenie czystszego i bardziej przyjaznego. Zdecydowanie przyjemniej przebywa się w pomieszczeniu, które mile pachnie. To właśnie dlatego tak popularny jest odświeżacz powietrza. Zresztą wiele z nich odświeża nie tylko powietrze – na przykład niektóre okazują się przydatne do usuwania zapachów uwięzionych w tkaninach i dywanach. Wielu ludzi palących papierosy w mieszkaniach lub trzymających w nich zwierzęta, polega na odświeżaczach powietrza, aby usunąć nieprzyjemne zapachy z domu. Istnieje wiele sposobów na ładny zapach w mieszkaniu, a ich producenci ciągle wychodzą z nowymi koncepcjami. Konsumenci mają więc bogaty wybór w tym temacie. odświeżacz powietrzaOkazjonalne i przejściowe nieprzyjemne zapachy są najłatwiejsze do opanowania. Takie zapachy są generalnie krótką, nieprzyjemną wonią, która zatrzymuje się na chwilę w pomieszczeniu po usunięciu jej źródła. Rozpylacze odświeżające powietrze to najszybszy i najprostszy sposób radzenia sobie z tego rodzaju zapachami. Świetnie sobie radzą z niepożądanymi odorami, które mogą powstać w efekcie gotowania, korzystania z łazienki, opróżnieniu kosza na śmieci i tym podobnych. Świece zapachowe, odświeżacze olejowe lub żelowe i tym podobne również będą działać, ale będą potrzebowały na to nieco więcej czasu niż sprej.aby usunąć tego rodzaju zapachy, ale będą one trochę za małe dłużej być skuteczniejsze niż spray. Jeśli zapach powróci lub nadal będzie wyczuwalny pomimo zastosowania któregoś z odświeżaczy, może to oznaczać, że źródło brzydkiego zapachu jest nadal obecne w pomieszczeniu. Wtedy będzie trzeba je namierzyć i pozbyć się go. Teraz możemy użyć jednego z kilku najpopularniejszych sposobów na zwalczenie przykrych zapachów.

Spreje

Najczęściej spotykanym rodzajem odświeżacza powietrza jest spray. Te odświeżacze są przeznaczone do zasłaniania zapachów, neutralizowania ich lub po prostu do oczyszczenia atmosfery w pomieszczeniu.

Plug-iny

Czyli odświeżacze z wtyczkami, które umieszcza się w gniazdkach elektrycznych. Automatycznie co jakiś czas wysyłają w powietrze fale miłych zapachów, których źródłem najczęściej jest mały zbiorniczek z perfumami.

Żele

Żele są galaretowatą substancją, która zawiera jakiś miły zapach. Gdy powietrze muska żel, uwalniana jest aromatyczna woń.

Potpourri

Dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za chemicznymi produktami, świetnym rozwiązaniem jest tak zwane "potpourri". Jest to mieszanka różnorodnych suszonych materiałów, zazwyczaj kwiatów i roślin, która wydziela atrakcyjny zapach.

Świece zapachowe

Świece zapachowe są stosowane od bardzo dawna i są jednym z pierwszych odświeżaczy powietrza. Ich działanie jest bardzo proste: w miarę topienia się perfumowanego wosku, zapach jest uwalniany do otoczenia.