stroje kąpielowe dwuczęścioweSezon wakacyjny rozszalał się w pełni. Piękna pogoda nam dopisuje, a coraz większe upały zachęcają do szukania ochłody nad jeziorem, rzeką czy morzem. Wybierając się na plaże w pierwszej kolejności myślimy o takich rzeczach i akcesoriach jak krem do opalania, ręcznik, koc, okulary do opalania czy jedzenie na czas plażowania. A co ze strojem? Jak wiemy, moda obowiązuje wszędzie, również na gorących piaskach nadmorskiej, czy nadjeziornej plaży. W związku z tym przygotowaliśmy dla was krótki poradnik dotyczący tego, jak się ubrać na plażę!

Zwiewnie i lekko

Nasz poradnik po plażowych kreacjach rozpoczniemy od warstwy wierzchniej okrywającej kostium kąpielowy, czy też bikini. To tutaj będziemy miały największy wybór, a co za tym idzie swobodę w dostosowaniu kreacji do naszych upodobań. Pierwszą z propozycji, która doskonale sprawdzi się w tej roli, jest delikatna sukienka plażowa. Zwiewna i niezwykle wygodna świetnie skomponuje się z klasycznym słomianym kapeluszem lub kolorową vintage’ową chustą do włosów. Sam fason sukienek plażowych najczęściej wykorzystuje dwa niezwykle popularne plażowe motywy - kwiatowy oraz żeglarski. Pierwszy odznacza się projektem pełnym jasnych kolorów i nieregularnych wzorów, drugi z kolei bazuje na klasycznym żeglarskim granacie lub czarno białych paskach.Oprócz popularnych sukienek plażowych, w roli plażowej odzieży wierzchniej możemy wykorzystać tzw. pareo, czyli delikatną chustę pochodzącą z południowej Azji. Jest to rozwiązanie równie wygodne i zwiewne, co sukienka, ale ma nad nią pewną przewagę. Otóż pareo możemy wykorzystać na bardzo wiele sposobów, wystarczy, że opanujemy kilka technik jej wiązania. Dzięki temu będziemy w stanie w kilka chwil zamienić osłonę głowy, w stylową opaskę na biodra, czy imitację spódniczki.stroje kąpielowe dwuczęściowe

Co pod spód?

Skoro wiemy już, co narzucić na siebie spacerując po plaży, czas przyjrzeć się temu, co znajdzie się pod spodem. Jak wiadomo, w tej kwestii wyboru są dwa: stroje kąpielowe dwuczęściowe lub jednoczęściowe. Oba różnią się zasadniczo nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Stroje kąpielowe dwuczęściowe odsłaniają więcej ciała, przez co uchodzą za znacznie bardziej kobiecie i seksowne. Z drugiej strony jednoczęściowy strój znacznie lepiej sprawdza się w wodzie, gwarantując pewne okrycie i opływowość. To, czy zdecydujesz się na stroje kąpielowe dwuczęściowe, czy jedno, powinno zależeć głównie od tego, co planujesz na plaży robić. Jeżeli interesuje Cię opalanie, wybierz kostium dwuelementowy, a jeżeli pływanie - pojedynczy.