Skóra noworodka charakteryzuje się ogromną wrażliwością. Aby zadbać o bezpieczeństwo malucha już w okresie jego pierwszych dni życia, warto wybrać ubranko stworzone dla ciała noworodka. W dzisiejszym wpisie podkreślimy, że warto wybierać ubranko dla dzieci nie tylko pamiętając o kwestiach estetycznych, ale i o właściwym materiale. Odpowiednio dobrana tkanina nie pozwoli na otarcia, czy też na inne uszczerbki na skórze niemowlaka. Ponadto wybór wysokiej jakości ubranek dla dziecka sprawi, że maluszek będzie mógł nosić je na sobie przez bardzo długi czas. Jakie zatem tkaniny oraz materiały wybierać, aby były przede wszystkim bezpieczne dla niemowlaka?

Bawełna

Widząc na metce 100% bawełny możesz być pewien, że to odpowiednie ubranko dla maluszka. Bawełna znana już od czasów starożytnych, to nadal najlepiej sprzedający się, materiał na rynku. Jest to powiązane z jego bardzo delikatną strukturą, która nie podrażni nawet delikatnej skóry noworodka. Oprócz tego bardzo przyjemnie otula powierzchnię skóry, jest miękka oraz lekka. Ten niezwykle wygodny materiał z pewnością będzie jedną z najlepszych propozycji tkanin dla maluszków, które często się wiercą, gdzie skóra cały czas jest pocierana przez tkaninę. Oprócz tego bawełna to materiał bardzo trwały, zatem nawet najbardziej energiczny niemowlak nie jest wstanie uszkodzić tego rodzaju tkaniny. Dodatkową zaletą bawełny jest jej szczególne przeznaczenie dla alergików. czapki dla dziewczynek Oprócz tego uprawa bawełna odbywa się w ekologicznych warunkach, dlatego kupując ubranka właśnie z tego materiału możemy być pewni, że kupnem nie przykładamy ręki do wyrządzenia szkód na środowisku. W tym materiale znajdziemy specjalne czapki dla dziewczynek jak i chłopców, które będziesz mogła wciągnąć na główkę niemowlaka już po wyjściu ze szpitala. Oprócz czapki dla dziewczynek znajdziesz również skarpetki bawełniane oraz różnego rodzaju body dziecięce.

Len

Jeden z najstarszych materiałów, który człowiek miał już okazje używać za czasów neolitu. Len to również jeden z bezpieczniejszych materiałów dla dziecka, zwłaszcza dla tego, który co dopiero przyszedł na świat. Oprócz delikatności len gwarantuje, że materiał nie elektryzuje się oraz nie jest wrażliwy na czynniki zewnętrzne. Wytrzymałość to również cecha, którą posiada już dawny nam znany len. Jest odporny na dziurawienie oraz rozciąganie. Jest to szczególnie ważne, podczas gdy maluch wierci się oraz przewraca na wszystkie strony. Z lnu wykonuje się nie tylko ubranka dla dzieci, ale jest to również jeden z modniejszych materiałów ostatnich sezonów. Szyje się z niego czapeczki dla dzieci, koszulki, spodnie dla dorosłych oraz wiele innych elementów garderoby, które znaleźć można w sklepie.