Jeden z najpiękniejszych dni w życiu to z pewnością dzień zaręczyn. W powietrzu unosi się miłość i szczęście. W tym momencie jednak dla przyszłej pary młodej zaczyna się czas pracy, załatwiania i organizowania. Przed ślubem trzeba bowiem zorganizować i zarezerwować terminy w wielu miejscach. Do tego wszystkiego trzeba wybrać motyw i kolor przewodni ślubu. Warto zatem wiedzieć jaka dekoracja kościoła jest najmodniejsza.

O czym trzeba pamiętać wybierając dekoracje do kościoła?

Sprawę dekoracji kościoła trzeba zacząć od obejrzenia świątyni i dobrania ozdób i kolorów do wnętrza. Inaczej będzie się zachowywać światło w starym drewnianym kościele, inaczej w kamiennej, zimnej farze a jeszcze inaczej w nowoczesnym, białym kościele. Na początku dobrze również przed pójściem do florysty lub dekoratora udać się do księdza, kościelnego, bądź chociaż osoby sprzątającej kościół. W wielu świątyniach zwłaszcza drewnianych w skład dekoracji kościoła nie mogą wchodzić świece i lampiony, które są zbyt dużym ryzykiem pożarowym dla zabytkowych kościołów. Są księża, którzy nie pozwalają również na przepych w świątyni a niestety w tej kwestii ich zdanie również jest znaczące. Warto też dowiedzieć się o ewentualne alergie żeby dekoracja kościoła nie doprowadziła kapłana prowadzącego nabożeństwo do duszności lub omdlenia a takie sytuacje również się zdarzają. Kolejnym istotnym elementem jest z pewnością wielkość kościoła. Na inne dekoracje a przede wszystkim ich rozmiar można pozwolić sobie w dużym przestronnym kościele a na inne w małej kaplicy. Warto też dobrać kolory do kolorów ścian. W wielkim białym kościele białe drobne wstążki znikną, natomiast w drewnianej kaplicy czerwone ogromne róże dadzą efekt zbytniej intymności.

dekoracja kościołaNajpopularniejsze ozdoby w kościele podczas ślubu.

Jeśli już wiadomo z grubsza jakie są zastrzeżenia w kościele, jaki jest jego rozmiar można udać się do dekoratora. Dekoracja kościoła, która będzie na wielu pamiątkowych zdjęciach jest bardzo istotna dlatego warto wybrać osobę, która zna się na swojej pracy. Co roku bardzo modne są ozdoby ławek. Co drugą ławkę zaczepia się wstążkę z pojedynczym kwiatem w kolorze przewodnim. Również rzeczą oczywistą w dekoracji kościoła jest duży podłużny bukiet najczęściej z róż i lilii pod ołtarzem oraz w podobnym tonie dwa mniejsze bukiety po bokach. Jeśli mamy pieniądze można dodać ozdoby krzeseł, oraz bardzo efektownie wyglądającą tkaninę wzdłuż ławek. Bardzo modna i równie efektowna jest też stworzona bramka, lub ozdobione w ten sposób wejście do kościoła aby dawało efekt kwietnej bramy najczęściej wykonanej z bardzo ładnej i taniej gipsówki oraz zielonego bluszczu.