Najlepsza kawa - gdzie kupić?

Zacząć dzień powinno się od pożywnego posiłku i gorącego napoju, dzięki którym na dobre rozkręcimy się i będziemy w stanie działać energicznie. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez kawy z dużą ilością guarany i zauważalnym aromatem. Coraz popularniejszą alternatywą staje się jednak yerba mate, która według jej fanów jest zdrowsza - wpływy pozytywnie na procesy trawienne, a także na lepszą koncentrację. Żeby pić yerba mate tak, jak należy, trzeba zaopatrzyć się w tykwę i bombillę. Z kolei w przypadku kawy, warto wybrać właściwe ziarna oraz rodzaj przysmaków. Dlatego trzeba przyjrzeć się wszystkim możliwościom w sklepie z tymi artykułami.

Kawa i jej zalety

coffeelabCoraz popularniejszym miejscem, gdzie można nabyć kawę, jest palarnia kawy. Są to specjalne placówki, gdzie klient może nie tylko porozglądać się za swoim ulubionym napojem, ale też poznać historię kawy, nauczyć się przyrządzania kawy, kupić książki, czy też podziwiać procesy związane z uprawą i zaparzaniem kawy na fotografiach. Są różne rodzaje kaw - wiele osób oczekujących pobudki i niemających czasu na dłuższe delektowanie się napojem, wybierze espresso podawane w małych kubeczkach. Ci, którzy jednak wolą aromat i połączenie z mlekiem będą woleli latte. Należy jednak pamiętać o precyzyjnych zamówieniach, gdy pojedziemy do innych krajów, np. do Włoch - tam latte jest mlekiem z niewielką odrobiną kawy. Jeszcze inne właściwości ma robusta, czy arabika. Kawy różnią się też ze względu na kraj pochodzenia. Inaczej smakuje napar kawowy pochodzący z Ameryki Południowej, inaczej z Oceanii, a jeszcze inaczej z krajów Afryki. Kawę z najbogatszych smakowo regionów można znaleźć w ofercie Coffeelab. Palarnia ta jest jedną z polskich palarni kawy speciality, Coffeelab wypala ziarna do zarówno do metod alternatywnych, jak i pod espresso.

Gdzie kupić kawę?

Palarnia kawy jest doskonałym miejscem do zakupów. Co prawda, kawę dostać można w każdym supermarkecie, czy nawet mniejszym sklepiku, ale wybór jest tam znacznie mniejszy i ogranicza się zazwyczaj do największych producentów kaw, którzy mają najszerszy zasięg na rynku. Jednak specyficzne miejsca takie jak palarnia kawy, czy strony internetowe gwarantują szerszy wybór, szczególnie jeśli chodzi o lokalnych producentów np. Coffeelab, co więcej - można tam zakupić produkty on-line. Nabywanie kawy poprzez internet jest o tyle prostsze, że wystarczy za sprawą przejrzystego systemu transakcyjnego połączyć się z wybranym bankiem i przelać właściwą kwotę na konto. Za sprawą porównywarki można szybko wyszukać swój ulubiony produkt i prześledzić, jakie ma parametry.