Wraz z nadejściem cieplejszej pory roku, wszystko wydaje się bardziej kolorowe i intensywne. Zmieniają się nie tylko kolory, ale też zapachy. Dominują nuty soczyste, owocowe, przywodzące na myśl bujną zieleń lasów deszczowych czy relaks na egzotycznej plaży. Oto propozycje zapachów do domu, które sprawią, że wyobraźnia momentalnie odpłynie do letniej strefy komfortu.

Zapach dojrzałego kokosu

Chyba nic tak jednoznacznie nie kojarzy się z wakacyjnym relaksem, jak zapach kokosu. Drenched Coconut to zupełnie nowa propozycja od Goose Creek, która kusi soczystym aromatem dojrzałego owocu oraz tropikalnego deszczu. Zapach jest połączeniem najpiękniejszych aromatów lata. Przez kokosową woń przebija się także balsamiczny cedr a wszystko to na bazie wanilii i tropikalnych kwiatów.

Słoneczne cytrusy

Orange Grove Tree, czyli pomarańcza z gaju to zapach pełen ciepła i promieni słońca. Towarzyszą jej wesołe aromaty limonki i grejpfruta, a wszystkie razem składają się na tzw. nutę głowy - czyli to, co decyduje o głównym charakterze zapachu. Bazą dla produktów Goose Creek o tym zapachu jest subtelna woń kokosu i drzewa cedrowego. Soczystości dodaje nuta serca, ulatniająca woń zielonego jabłka i kwiatu pomarańczy.

Morze o zachodzie słońca

Każdy, kto spacerował kiedyś brzegiem morza w letni wieczór, ma związane z tym jakieś wspomnienia zapachowe. Mahogany Driftwood to nietuzinkowa propozycja dla tych, którzy chcieliby odtworzyć tę niezwykłą atmosferę w swoim domu. goose creekJest to zapach drewna i morskiej soli, zamknięty w wosku Goose Creek. Po podpaleniu knota świecy uwalnia się przyjemna woń pomarańczy i cytryny. Towarzystwo nuty kardamonu wprowadza nieco orientalne klimaty. Wspomnienie morskich spacerów i leżącego na brzegu drewna jest przywodzone przez bazowe nuty mahoniu, drewna tekowego i morskiego. Zapach jest świeży i nasycony, a to dzięki nutom serca, czyli rozmarynowi i jaśminowi.

Odświeżająca zieleń

Bujna zieleń ma w sobie ogromną moc ożywczą dla ducha. Zapachy zieleni to bowiem świeżość, natura i błogi nastrój. Wśród zapachów Goose Creek warto więc zwrócić uwagę na Patchouli Leaves, pozwalający odetchnąć mieszanką aromatów z tropikalnego lasu. Pierwsza woń, która popieści nozdrza po rozgrzaniu wosku to liście i drewno paczuli. Bukiet obfituje przede wszystkim w aromaty drzewne, które są jego bazą. Są to drzewo sandałowe i cedr a także subtelna nuta kaszmiru. Warto wspomnieć, że opisane woski są bardzo intensywne w zapachu a więc można stosować je oszczędnie. Choć składają się z sześciu kawałków, spokojnie można rozdzielić je na połowę. Nie ma wątpliwości, że wspomniane zapachy wprowadzą do czterech ścian błogą, radosną atmosferę lata.