Chętnie montowane w domach i dwupoziomowych mieszkaniach. Schody zabiegowe, gdyż o nich mowa, to mile widziane rozwiązanie stosowane zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Nie tylko pozwala swobodnie przemieszczać się pomiędzy piętrami, ale również zezwala na optymalny dobór do posiadanego metrażu.  

Schody zabiegowe – czym się charakteryzują?

Cechą, która wyróżnia schody zabiegowe na tle innych konstrukcji, to bez wątpienia bieg skręcający pod kątem prostym. W rzucie poziomym wyglądają jak odwrócona litera „U”. Co ważne, w miejscu, w którym znajduje się zmiana biegu, występują stopnie klinowe, przybierające formę wydłużonych trapezów bądź trójkątów.

Schody zabiegowe - metalowe czy drewniane?

Schody zabiegowe – czym się charakteryzują?Rodzaj wykończenia schodów zabiegowych w dużej mierze podyktowany jest wystrojem klatki schodowej, w jakiej będą się znajdować. Najczęściej jednak stanowią połączenie drewna (stopnie) z metalem (podesty, barierki). Takie zestawienie nie jest przypadkowe. Gwarantuje bowiem atrakcyjny wygląd oraz wysoką wytrzymałość. Jednak szczególną uwagę warto poświęcić drewnianym elementom. Drewno bowiem to ponadczasowy i niezwykle elegancki materiał, który ociepla wystrój pomieszczenia, wprowadzając do niego powiew przytulności. Co więcej, doskonale harmonizuje z większością stylów aranżacyjnych i bez trudu można je dopasować do mebli, podłóg czy innych elementów dekoracyjnych znajdujących się we wnętrzu. Właśnie z tego powodu dużym zainteresowaniem klientów cieszą się schody zabiegowe CORA, których stopnie produkowane są z rodzimych gatunków drewna, np. litego buku. Zapewniają najwyższą trwałość i wytrzymałość, a dzięki możliwości wyboru koloru z palety barw, pozwalają idealnie dostosować je do wyglądu wnętrza. Uzupełnieniem całości jest metalowa konstrukcja nośna, która nie dość, że doskonale prezentuje się w wielu aranżacjach to dodatkowo wprowadza do domowej przestrzeni atmosferę wizualnej lekkości i przestronności.

Schody zabiegowe – gdzie znajdą zastosowanie?

Tego rodzaju konstrukcja polecana jest w przestrzeniach o wysokim stropie, ale nie tylko. Świetnie sprawdza się w domach i większych mieszkaniach dwukondygnacyjnych, w których priorytetem jest wygodne i bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy piętrami. Interesująco wygląda w niewielkim przedpokoju, jak również w otwartym salonie prowadzącym na antresolę. Przez niektórych schody z zabiegiem stosowane są również do łączenia parteru z poddaszem użytkowym. Gwarantują bowiem większy komfort przemieszczania się niż alternatywne schody jednobiegowe, których montaż zaleca się wyłącznie w niskich pomieszczeniach.