Jazda motocyklem jest bez cienia wątpliwości jednym z ciekawszych hobby, które wiąże się przede wszystkim ze sporą dawką adrenaliny i niebezpieczeństwa. Jednakże przed rozpoczęciem pierwszych jazd należy przede wszystkim dobrać odpowiedni strój, który kompleksowo zabezpieczy ciało. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia są buty. Na co warto więc zwrócić uwagę przy wyborze tej części ubioru?

Buty motocyklowe

Po pierwsze należy zdać sobie sprawę z tego jaką rolę pełni takie obuwie. Przede wszystkim do jazdy motocyklem nie wykorzystujemy butów stosowanych na co dzień. W tym celu należy wybierać specjalne modele, które charakteryzują się dodatkowymi zabezpieczenia, które sprawdzają się w niebezpiecznych momentach. Takie obuwie cechuje się przede wszystkim dodatkowym usztywnieniem, protektorami czy ślizgaczami. Rozmiar butów

Pierwszym z najważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę na samym początku jest naturalnie rozmiar buta. To właśnie ten element ma decydujący wpływ na to jak komfortowo będziemy się czuć. Buty motocyklowe nie mogą być ani za małe, ani za duże. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładne przymierzenie obuwia przed dokonaniem zakupu.

Buty męskie czy damskie?

Teoretycznie różnice między butami męskimi, a damskimi mogą wcale nie wydawać się oczywiste. Dla wielu może być to jedynie sprytnie przemyślany chwyt marketingowy. Nie jest to jednak prawdą. Różnice między obuwiem dla obu płci jest zdecydowanie widoczna. Przede wszystkim należy mieć na uwadze różnice pomiędzy budową stopy u mężczyzny, a u kobiety.

Krótkie czy długie?

Kolejnym z aspektów jest wybór pomiędzy butami motocyklowymi krótkimi, a długimi. Pierwsze z nich sięgają zaledwie do kostek, te drugie zaś do kolana. W które warto więc się zaopatrzyć? Przede wszystkim różnica jest widoczna w komforcie i zabezpieczeniach. Jeśli szukamy obuwia, które będzie kompleksowo zabezpieczać przed wypadkami to należy zdecydowanie wybierać długie buty. Jednak normalne chodzenie w nich będzie katorgą. Z kolei zaś krótki buty są absolutnym przeciwieństwem. Sprawdzą się one głównie w mieście, są one dość wygodne, jednak poziom ochrony jest już znacznie mniejszy. To który model wybierzemy jest już kwestią indywidualną.

Podsumowanie

Reasumując, wybierając buty motocyklowe po raz pierwszy należy mieć na uwadze wyżej wymienione aspekty. Przede wszystkim istotną rolę odgrywa rozmiar obuwia, który musi być idealnie dopasowany do stopy. Ponadto największe różnice są zauważalne pomiędzy wersjami butów krótkich oraz długich. Wybór zależny jest oczywiście od indywidualnych preferencji.a