Dom tymczasowy dla psiaka - fakty i mity

Psom można pomagać na wiele sposobów. Nie trzeba od razu przygarniać ich pod własny dach, można im pomóc również wtedy, gdy zorganizuje się im dom tymczasowy. Dzięki temu można uchronić psa przed wizytą w schronisku, ponieważ nie każde miejsce tego typu jest prowadzone w sposób rzetelny, więc nie wiadomo gdzie konkretnie trafi psiak. Psy często w schroniskach tracą radość życia, energię i stają się po prostu osowiałe, więc nie warto do takich sytuacji dopuszczać. Warto zorganizować im dom tymczasowy i poczekać, aż psiak zostanie przez jakąś osobę zaadoptowany. Chodzi tutaj o to, że pies przebywa w domu tymczasowym do czasu, aż znajdzie się dla niego właściciel lub też na stałe.

Koszt utrzymania psa w domu tymczasowym

Wiele osób myśli, że utrzymanie psa w domu tymczasowym jest równoznaczne pod kątem finansowym z utrzymywaniem własnego psa. Nie jest to do końca prawda. Fundacje pomagają finansowo każdej osobie, która chce zorganizować psiakowi dom tymczasowy. Oczywiście można utrzymywać go samodzielnie, jednak można liczyć na pomoc ze strony fundacji oraz stowarzyszeń, dzięki czemu koszty te są równomiernie rozłożone i na pewno nie są takie same, jak w przypadku posiadania własnego psa.

Obawa przed zaangażowaniem się w opiekę nad psem

Stworzenie domu tymczasowego to dla wielu osób bardzo duże wyzwanie. Ludzie boją się,  że nie dadzą sobie rady i zawiodą pieska. Oczywiście może się tak stać, jednak jeśli już ktoś zdecyduje się na taki krok na pewno podoła wyzwaniu i da szansę psu na lepsze życie, a po czasie nie będzie żałować swojej decyzji. Obawy są więc mitem, więc warto zdecydować się na pierwszy krok, bo zawsze można liczyć również na pomoc ze strony fundacji.

Dom tymczasowy a oddanie psa

Faktem jest to, że każda osoba, która zdecyduje się na zorganizowanie domu tymczasowego dla psa z czasem się do niego przyzwyczai. W związku z tym trudno będzie się z nim rozstać, jednak trzeba mieć to na uwadze, zanim ktoś podejmie taką decyzję. Niekiedy ludzie zmieniają swoje zdanie i dom tymczasowy odchodzi w zapomnienie, ponieważ decydują się oni na zatrzymanie psa na stałe. Każdy sam podejmuje jednak decyzję w tym zakresie, zależne jest to przecież od wielu różnorodnych czynników.