Jak bezpieczne są lampy do paznokci?

Paznokcie utwardzone pod lampą UV LED

Specjalistyczne lampy, których kosmetyczki używają do utrwalania lakieru lub żelu na świeżo pomalowanych paznokciach, możemy napotkać praktycznie w każdym salonie piękności. To najnowocześniejsze osiągnięcie technologii w dziedzinie wykonywania manicure – odpowiednio dobrane promieniowanie sprawia, że kolor na paznokciach może się bowiem utrzymywać nawet przez długie tygodnie, a nie przez zaledwie kilka dni, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych lakierów do paznokci. Jednak tak jak ze wszystkimi nowymi technologiami bywa, lampy uv led napotykają się z pewną dozą nieufności.

Bezpieczne promieniowanie

Wielu ludzi obawia się bowiem potencjalnych szkód dla zdrowia lub skutków ubocznych związanych z wystawieniem na działanie promieni UV z lampek do paznokci. Jednak zdecydowanie nie ma się czego obawiać, bowiem w rzeczywistości promieniowanie UV z lampek do paznokci jest minimalne w porównaniu z innymi czynnościami, w które ludzie angażują się na co dzień. Wychodzenie z domu na zewnątrz, wylegiwanie się na basenie, korzystanie z solarium i tym podobne – wszystko to napromieniowuje nas o wiele, wiele bardziej niż lampy uv led.

Większość światła UV emitowanego przez lampy do paznokci jest promieniowaniem UV-A, które jest bezpieczniejsze dla naszej skóry niż światło UV-B. Ponieważ istnieje pewna obawa związana z ekspozycją na promieniowanie UV, lampy LED są uważane za bezpieczniejsze niż lampy UV, ponieważ wymagają mniej czasu utwardzania – a tym samym mniej ekspozycji na promieniowanie UV. Istnieją również środki bezpieczeństwa, które można zabrać ze sobą do salonu kosmetycznego – można na przykład użyć kremów przeciwsłonecznych na wierzchu dłoni lub specjalnych rękawic anty-UV, które kosztują tylko kilkadziesiąt złotych, co jest dość niską ceną, jeżeli chodzi o ochronę swojej skóry.

Czy można używać lakieru hybrydowego bez lampy UV lub LED?

Nie. Żel nie utwardza ​​się bez światła UV, które aktywują jego cząsteczki. Jeśli nie utwardzimy żelu pod lampą, to kupowanie go nie ma po prostu sensu, ponieważ bez lampy nie wydobędziemy z niego jego zalet. Lampy uv led są więc tutaj niezbędne.

Czy można używać lakierów przystosowanych do LED z lampą UV?

Tak! Ponieważ lampa UV emituje szerokie fale UV, utwardza bez problemu zarówno lakiery LED i UV. Wielu producentów umieszcza na swoich stronach internetowych informacje o tym, jak długo można utwardzać lakiery pod lampą LED i jak długo należy je utwardzać pod lampą UV. Można więc śmiało powiedzieć, że są to dość uniwersalne lampy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *